Хліборобський почерк «Каховського»

DSC_4038
На знімку: один з кращих комбайнерів «Каховського» Сергій КРИЩУК.

Втративши через жорстоку посуху 238 гектарів озимої пшениці та 712 га (!) ярого ячменю, хлібороби ДП ДГ «Каховське» (директор Е.В.Репілевський) не впали у відчай на цьогорічних жнивах, а навпаки максимально професійно мобілізувались і зробили все можливе, аби звести до мінімуму втрати зерна під час збирання ранніх зернових культур.

Як повідомив головний агроном дослідного господарства Андрій Ярощук, механізаторам «Каховського» належало зібрати 661 гектар озимої пшениці та 784 га ярого ячменю, і відповідне завдання вони успішно здійснили. Досить сказати, що навіть на богарних полях урожайність ячменю склала в середньому більше 25 центнерів з гектара. А на зрошуваних ланах і поготів. Скажімо, ячмінь на поливі дав у середньому понад 48 центнерів з одного гектара, а озима пшениця – від 72 до 78 центнерів.
Косили ранні зернові виключно прямим комбайнуванням двома «Джон Дірами», двома «Акросами» та одним «Массей Фергюнсоном». Самовіддано працювали всі комбайнери без винятку, тобто збиральні екіпажі Сергія Крищука і Петра Малявкіна, Андрія Зайцева та Сергія Масюткіна, батька і сина Станіслава та Богдана Кондратенків, братів Івана Соломки та Андрія. Важливо підкреслити, що саме капітани степових кораблів задали ударний тон у роботі всіх інших учасників жнив.
Сумлінно потрудилися на перевезенні зерна від комбайнів до двох критих зернотоків дослідного господарства в Кам’янці та Червоному Поділлі водії «КаМАЗів» С.Володін, В.Чередниченко, А.Муренко та М.Гонта, а на зернотоку майстерно працюють водії В.Савостін та В.Прибитько. На повну силу включилися в роботу ланки з підготовки грунту під новий врожай у складі трактористів О.Мотуза, П.Погребного та В.Гринчука.
… Коли вийде в світ цей номер газети, хлібороби «Каховського» вже завершать збирання ранніх зернових культур. Завершать стовідсотково із почуттям до кінця виконаного свого землеробського обов’язку: сподівалися зібрати до 6 тисяч тонн зерна, а зробили на дві тисячі тонн більше.
Валерій РУДЕНКО.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest