НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ

Питання покращення якості життя людей, особливо тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, з кожним днем набуває усе більшого значення.
Підбиваючи підсумки роботи в галузі соціального захисту населення за 1 півріччя 2013 року, слід зазначити, що система соціального обслуговування громадян з кожним роком набуває все більшого розвитку. Оскільки в районі зростає число осіб похилого віку, рідні яких не можуть забезпечити їм догляд та допомогу, комунальною установою «Каховський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», затверджено платні соціальні послуги. На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома перебуває 302 особи, яким надано послуги на суму 29,1тис.грн, обслуговуванням охоплено 25 населених пунктів району, 191 громадянину соціальна допомога надається на безоплатній основі. Обслуговують одиноких та одиноко проживаючих осіб похилого віку та інвалідів 35 соціальних робітників.
За 7 місяців 2013 року соціальними працівниками здійснено 13.9 тис. відвідувань і надано 30.6 тис.різних послуг (18 видів).
Основним критерієм роботи терцентру є задоволення потреб жителів нашого району. З цією метою налагоджено тісну співпрацю з приватними підприємцями, керівниками сільськогосподарських підприємств, трудових колективів, конфесійними громадами, окремими громадянами району щодо залучення спонсорських коштів для надання грошової та натуральної допомоги незахищеним верствам населення, щоб кожен житель району відчув реальну турботу влади.
Завдяки небайдужості приватних підприємців, ТОВ «Грім Тім», ПП Пінаєва, ДП ДГ «Асканійське», ЗАТ «Чумак», ФГ «Едельвейс», ТОВ «Байєр», ТОВ ВТК «Агроконтинент» ведеться робота щодо підготовки до осінньо-зимового періоду. За перше півріччя 2013 року надано благодійну допомоги 214 особам похилого віку на суму 8950 грн.
Для покращення умов праці та розширення видів соціальних послуг планується придбати обладнання для медичної реабілітації пенсіонерів та інвалідів, збільшити надходження коштів від господарської діяльності, розширити прокатний пункт, надання послуг парафінотерапії та перукаря, проводити виїзди хору клубу “Дозвілля” в населенні пункти району із концертами для пенсіонерів, покращити співпрацю з ветеранською організацією.
З червня поточного року в селі Малокаховка діє відділення соціально-побутової адаптації. На обслуговуванні у відділенні перебуває 104 особи похилого віку, які згідно з медичним висновком потребують соціально-побутової адаптації. Фахівцями відділення надаються соціально-педагогічні послуги. Працюють гуртки за напрямами: «Основи здорового способу життя», «Основи комп’ютерної грамотності», «Літературно-просвітницький та мистецький факультети», надаються послуги аромо – фітотерапії, вимірювання артеріального тиску. З метою популяризації здорового способу життя лікарями Каховської ЦРЛ проводяться лекції.
В поточному році проведено поточний ремонт відділення соціально-побутової адаптації в с. Малокаховка.
Враховуючи потребу у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг), в даний час проводиться робота щодо відкриття філій відділення соціально-побутової адаптації в с.Чорнянка та с. Ч. Перекоп.
Тетяна Тертична, заступник голови районної державної адміністрації.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest