Медична реформа в дії

швидкаНескорая помощь

Две вопиющие ситуации подряд заставили депутата Александра Салтыкова вызвать на сессию Каховского горсовета заведующего станцией скорой помощи А. Беднова.

Так, по словам депутата, к нему обратился житель Каховки А. Алеев, который 19 июля пытался вызвать «скорую» из-за боли в глазах, но ему было отказано. «Алеев – рабочий человек, целый день проводит у сварочного аппарата. Ночью проснулся от боли в глазах и не смог их открыть. Вслепую набрал номер скорой, а там сказали, что у них нет глазных капель, и посоветовали приложить к глазам сырую картошку. Как практически ослепший человек может это сделать?! Хорошо, нет у них глазных капель – так отвезите его в больницу, там прокапают. Он вам-то и звонит в надежде на помощь, а вы ему советы даете»,- не сдерживая эмоций, выступил А. Салтыков на сессии.
Другой случай, который заставил депутата вынести вопрос на сессию, произошел примерно в этот же день с жителем дома 138 по ул. К. Либкнехта. Пожилой человек вызвал «скорую» из-за боли в спине, которая была настолько сильна, что сделала его практически недвижимым. На «скорой» ответили, что это не экстренный вызов и посоветовали обратиться к участковому врачу. Когда его жена пришла в ЦРБ и попросила врача прийти к ним на дом – тот ответил, что по домам не ходит.
«А если бы он жил один, без жены? Нас просто оставляют на произвол судьбы. Тяжело представить, сколько таких ситуаций имеют место быть в Каховке, но об этом никто не говорит», – продолжает А. Салтыков.
Вызванный на сессию горсовета заведующий станцией скорой помощи А. Беднов был многословен, но ничего конкретного так и не сказал. Ни по этим фактам, ни по положению в общем. Из 40 минут его выступления депутаты поняли лишь, что бензина нет, машины разваливаются, финансирование недостаточно. Кроме того, А. Беднов заявил, что работает на этой должности лишь до августа, поэтому ничем помочь не может.
«От этого выступления сложилось тяжелое впечатление. Получается, что мы, люди, мешаем спокойно жить администрации больницы. Полное ощущение, что нам намекают – не нужно звонить, не трогайте нас, сидите дома и умирайте молча”, – делает выводы депутат.

Валентина КОМАР.

Коли і до кого приїде «швидка»

Першим нововведенням медичної реформи став поділ швидкої допомоги на два підрозділи – екстрену та невідкладну медичну допомогу. Після вашого дзвінка за номером 103 диспетчер (людина з медичною освітою) визначає, якій службі переадресувати ваш виклик. Якщо випадок екстрений – допомога прибуде не пізніше, як за 10 хвилин після виклику (по місту). Невідкладна – протягом двох годин. Екстрена меддопомога тепер має обласне підпорядкування та фінансується з обласного бюджету.
Екстрена медична допомога: усі вуличні виклики: травми, переломи тощо, виклики з місць ДТП, ураження електричним струмом, гострі отруєння (наприклад, медикаментами, хімічними речовинами і т.п.), гострий біль у області серця, гострі психічні розлади, що становлять загрозу для оточуючих, гострі інфекційні захворювання, гострий біль у животі, кровотечі, втрата свідомості, судоми, раптове порушення дихання, переохолодження, порушення перебігу вагітності.
Невідкладна медична допомога: головний біль, запаморочення, висока температура, кашель, біль у горлі, болі онкохворих, алкогольний, наркотичний, токсичний абстинетний синдром, підвищення артеріального тиску, болі в суглобах, поясниці, загострення хронічних хвороб (якщо хворий стоїть на обліку) – гіпертонія, виразка, холіцистит, захворювання нирок тощо.

На базі поліклініки створена амбулаторія загальної первинної сімейної медицини

У зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я в м. Каховка на базі поліклініки була створена амбулаторія ЗПСМ №1, яка почала функціонувати з 1червня цього року. Це найбільш потужна амбулаторія із 14 амбулаторій Каховського районного центру медико-санітарної допомоги.
В амбулаторії працює 6 лікарів, з них 1 – з вищою кваліфікаційною категорією, 5 – з І кваліфікаційною категорією. За короткий час роботи в амбулаторію прийшов працювати досвідчений лікар ЗПСМ з іншої області, також виявила бажання працювати лікар після закінчення інтернатури з сімейної медицини.
Очолює амбулаторію лікар з 25-річним досвідом роботи Олена Аношкова. Для зручності пацієнтів амбулаторія працює у дві зміни. Лікарі амбулаторії у зв’язку з недостатньою кількістю лікарів у сільських амбулаторіях району обслуговують пацієнтів не тільки своєї дільниці, а й сільських.
В амбулаторії можна зробити кардіограму, отримати фізіопроцедури, масаж, ін’єкції. Крім цього, в амбулаторії функціонує денний стаціонар на 82 ліжка, де працюють висококваліфіковані лікарі – терапевти, невропатолог, гінеколог.
З 1 серпня розпочне свою роботу кабінет лікувальної фізкультури.
Лабораторне та рентгенологічне обстеження пацієнтів амбулаторій здійснює центральна районна лікарня.
На виконання вимог реформ з 1.08.2013р. амбулаторія поступово розпочинає обслуговувати дитяче населення. І етап – підлітки з 15 до 18 років.
Амбулаторія працює неповних 2 місяці. Звичайно, є певні проблеми, але вони вирішуються. А медичні працівники вірять, що в кінцевому результаті реформування медичної галузі сприятиме поліпшенню медичного обслуговування населення.

Олександр Антоненко, головний лікар Каховського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest