Екзамени складають…санітарочки

CIMG3364Саме ця ласкава форма від офіційного слова «санітарка» вже не одне десятиліття (а, може, і століття) міцно утвердилася в лексиці пацієнтів стаціонарних медико-санаторних закладів та тих, хто навідує своїх рідних чи знайомих.  Адже піклування, побутові турботи санітарок про зручності для тих, хто занедужав, справді, поєднали в собі дбайливий професійний догляд і тепле родинне ставлення до кожного.
Однак нинішні часи від такої абсолютно звичної, схожої майже на «домашні» клопоти роботи, висувають все більше інтелектуально-організаційні вимоги навіть до природою даного милосердного серця. І щоб відповідати рівню таких підвищених вимог, слід вчитися.
Цим і скористалися керівники та спеціалісти Каховського геріатричного пансіонату. Ще рік тому запропонували молодшим медичним працівникам взяти участь в інноваційному проекті, що передбачав навчання соціальних працівників у місцевому професійному ліцеї сфери послуг.
Відтак була сформована група із 15 санітарок, які успішно протягом 9 місяців вчилися. Цьогорічний проект знову був підтриманий. Була сформована група із 14 чоловік. Після закінчення своєї робочої зміни, вечорами, відвідували наші санітарочки заняття в ліцеї, старанно опановували  кілька спецкурсів – від теоретично-медичних, психологічних, правових до практичного складання дієт та меню. За цей час їм було прочитано багато цікавих лекцій, проведено семінарські заняття із практичного застосування набутих знань.
І ось 28 червня відбувся підсумковий іспит. До складу  нашої екзаменаційної комісії увійшли відомі в соціальній сфері регіону фахівці: директор Каховського ліцею сфери послуг М.Гончар, голова обласної профспілкової організації працівників соціальної сфери Г.Бурцева та учитель групи В.Храпкова.
Мені як голові комісії попри хвилювання було радісно і гордо водночас за наших колег. Усі випускниці підтвердили високий рівень знань, готовність до подальшого професійного зростання, відтак цілком заслужено отримали добрі оцінки. Тож щедро обдарували своїх надійних колег, наших милих санітарочок теплими  привітаннями і побажаннями наснаги і щастя для щоденної роботи в особливій сфері соціальної роботи в системі геріатричного пансіонату. Адже нині Каховський пансіонат – серед кращих в Україні і проходить апробацію Державного стандарту стаціонарного догляду осіб, які частково або повністю втратили працездатність до самообслуговування. Цей експеримент триватиме до 5 жовтня.
Тож нашим випускницям-санітарочкам доведеться вже сьогодні і у перспективі підтверджувати високий рівень догляду та піклування про підопічних особливого соціального статусу – інвалідів, самотніх, людей поважного віку.
Ми вручали їм квіти та солодощі, а вони щиро дякували керівництву і спеціалістам нашого колективу, директору ліцею М.Гончару та вчителю В.Храпковій за щедро надані знання, цікаву інформацію для застосування у практичній роботі та щирість у ставленні до одвічно милосердної професії «санітарочки».
А у моєму депутатському діловому зошиті з’явився ось такий короткий запис: ініціювати подальше навчання на спецкурсах Каховського професійного ліцею сфери послуг спеціалістів – санітарів та волонтерів стаціонарних медико-реабілітаційних установ.
Євгенія Шиліна, голова екзаменаційної комісії, директор Каховського геріатричного пансіонату, депутат Херсонської обласної ради.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest