На захисті прав українців

DSC_435722 серпня 2000 року відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” створено Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Про діяльність відділення Фонду у м.Каховка розповідає начальник відділення Володимир Домбровський:

Історія створення інституту соціального захисту працюючих і, зокрема, соціального страхування, нараховує трохи більше 100 років і бере свій початок з Німеччини, де протягом 1883-1889 років було прийнято низку законів про організацію державного соціального страхування робітників. Цей приклад досить швидко поширився спочатку в багатьох західних країнах, а потім і по всьому світу. Тепер майже повсюдно в тій чи іншій формі існує державна система соціального страхування. Створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України, який діє вже 13 років, зумовлене насамперед тим, що у період різкого спаду виробництва система компенсацій потерпілим від нещасних випадків, що діяла до кінця 90-х років, не могла ефективно працювати. Підприємства не мали обігових коштів, існували за рахунок дотацій, а то і зовсім припинили існування. В результаті десятки тисяч людей, які мали законне право на відшкодування збитку від виробничих травм, не могли отримати передбачені чинним законодавством компенсації для відновлення втраченого здоров’я. За період діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України   зроблено   головне:  життєво  важливі
інтереси потерпілих на виробництві захищені на законодавчому рівні, страхові виплати, лікування та послуги потерпілим на виробництві надаються вчасно та в повному обсязі.
Державну політику у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та заходи щодо запобігання нещасним випадкам у місті Каховка, Каховському та Горностаївському районах здійснює відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Каховка. Виконуючи визначені законом завдання, відділення має на обліку понад 2,5 тис. страхувальників-роботодавців. Це підприємства, установи і організації усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, а також добровільно зареєстровані у Фонді. Фонд забезпечує фінансування заходів, передбачених національною, галузевими, регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища, навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці, розроблення, видання, розповсюдження нормативних актів, журналів, спеціальної літератури, а також інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків.
Спеціалісти відділення перевіряють стан виконання профілактичних заходів, які направлені на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, та запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці. Значна увага приділяється організації навчання та інструктажів працівників з питань охорони праці, проведенню робіт з підвищеною небезпекою, при цьому підприємствам надається допомога у підвищенні ефективності функціонування системи управління охороною, розробленні нормативних актів та перевірці їх знань. Профілактична робота, безумовно, сприяє зменшенню рівня виробничого травматизму та дає суттєві результати. Кількість травмованих на підприємствах щорічно зменшується, всього за 13 років роботи відділення кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась більше, ніж у 2,5 раза.
За рахунок коштів Фонду здійснюються 6 видів соціальних виплат та понад 25 видів соціальних послуг. Так, з початку роботи відділення страхові виплати отримали 518 потерпілих на виробництві та членів їх сімей, загальна сума цих виплат становить понад 11,7 млн. гривень. Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім’ї) має стабільну тенденцію до зростання: так за 2013 рік він складав 794,9 грн., у порівнянні ж з 2001 роком цей показник зріс у 7,5 раза.
Важливим аспектом діяльності відділення є медико-соціальна реабілітація потерпілих, яка передбачає спеціальний медичний та сторонній догляди, побутове обслуговування, виготовлення протезів та ортопедичного взуття, придбання засобів пересування, путівок на санаторно-курортне лікування та лікування у закладах охорони здоров’я. За кошти Фонду придбано та надано в безоплатне користування інвалідам праці 8 автомобілів „Славута”. Всього за час існування відділення видатки на медико-соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві, складають понад 1,5 млн. грн.
Спеціалісти відділення завжди поруч з потерпілими, першими приходять їм на допомогу та не залишають наодинці зі своїми проблемами, постійно ведуть роботу в напрямі їх адаптації, по залученню органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві. Спільно з ініціативною групою інвалідів проводяться зустрічі з керівниками місцевого самоврядування та громадських організацій, святкові концерти, на яких разом із дорослими виступають і дитячі колективи. Збірна команда міста Каховка, Каховського та Горностаївського районів бере активну участь у відкритому спортивному заході – Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці “Сила духу”,другий етап якої відбудеться 22 серпня в Херсоні.
З метою підвищення рівня обслуговування та лікування санаторно-курортними закладами за участю начальника управління Фонду в Херсонській області Суха В. та профільних спеціалістів проведено в серпні зустріч-нараду з інвалідами праці, яким рекомендовано реабілітаційне лікування. У ході зустрічі  розглянуто пропозиції та побажання у співпраці Фонду з санаторно – курортними закладами. Від імені присутніх О.Семешко висловив подяку керівництву Фонду за надану можливість лікування у кращих санаторіях України, які мають високий статус, кваліфікований персонал та сучасне обладнання світового рівня.
Підбиваючи підсумки, впевнено можна сказати, що завдяки досвіду і знанням, високому професіоналізму та відповідальному ставленню спеціалістів відділення до поставлених завдань, спрямованих на розвиток системи соціального страхування та забезпечення соціального захисту працюючих, досягнуто значних результатів. Колектив відділення й надалі буде підвищувати рівень роботи щодо соціального захисту потерпілих та членів їх сімей, у дієвій співпраці з роботодавцями ми знизимо рівень виробничого травматизму до мінімального.
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх соціальних партнерів, колег та людей з особливими потребами, якими опікується відділення, з черговою річницею Фонду. Нехай добрими справами та вагомими здобутками увінчається наша спільна праця заради добробуту громадян України. Бажаю усім міцного здоров’я, особистого щастя, злагоди, добра, благополуччя та майбутніх професійних досягнень!
На фото внизу: зустріч-нарада, яку провів начальник управління ВДФСНВ в Херсонській області В.Сух.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest