Україна – Швеція: одного кольору державні прапори

фото чумакТак сталося, що історичним шляхом «із варягів в греки» прибули до Каховки в
середині 90-х молоді бізнесмени із Швеції Карл Cтурен і Йохан Боден. Познайомився з ними, будучи директором Каховського радгоспу-технікуму, а наступного року вже працював у компанії «Чумак», очоливши департамент з поставки овочів. Так що становлення нової компанії та її засновників- бізнесменів відбулося на моїх очах. Згуртувалася надійна команда, до якої увійшли здібні керівники й організатори виробництва – Андрій Матвієнко і Віктор Пляшечук.
І вперше на Каховщину надійшли потужні зарубіжні інвестиції, спрямовані на переоснащення побудованої харчосмакової фабрики новітнім обладнанням, будівництво нових переробних цехів. В тому числі – цеху ферментації огірків для «Макдональдса», заводу по переробці олії. Таким чином у Каховці постало сучасне, європейського рівня підприємство з високою культурою виробництва, солідним соціальним пакетом (чималі кошти виділялися на оздоровлення й лікування працівників компанії ). А високий рівень заробітної плати викликав у каховчан бажання влаштуватися на роботу хоча б на сезон.
Ще один важливий результат діяльності шведських підприємців – потужний стимул до розвитку овочівництва. А це знов-таки – нові робочі місця і розвиток фермерства. Таки чином Каховщина зажила слави овочевої столиці всієї України. Це сприяло підвищенню життєвого рівня мешканців Каховщини.
Компанія увесь час перебувала у стані динамічного розвитку: будувалися очисні споруди, цех з переробки томатів потужністю 1,5 тисячі тонн на добу.
Усе це коштувало великих зусиль і старань: Карлу і Йохану довелося працювати без свят та вихідних, до самої ночі, аби досягти поставленої мети – здобути визнання на внутрішньому (в Україні) і світовому ринках. Акцент робився на якість продукції (цим показником виробництва опікувався Й.Боден). Про те, чого вдалося досягти, свідчать численні нагороди і відзнаки за участь у виставках і ярмарках. Зрештою, компанія «Чумак» досягла такого рівня,  що ознайомитись із її здобутками виявили бажання і Президент України, і члени королівської родини Швеції.
Так, у 2012 році  компанією  «Чумак» виготовлено продукції на суму 492 млн.грн., до бюджетів усіх рівнів сплачено 22,5 млн. грн. податків. На сьогодні більше  тисячі мешканців міста та району отримали постійне місце роботи з середньою заробітною платою
4 335 грн.
К.Стурен чимало сприяв розвитку міста, не лише справно наповняючи його бюджет, а надавав безпосередню допомогу в його благоустрої та у вирішенні інших його проблем. Саме «Чумак» був – постійно! – генеральним спонсором фестивалю «Таврійські ігри». Що вже казати про благодійну допомогу в оздоровленні й лікуванні дітей, котрі за символічну плату чи безкоштовно могли отримати путівку в санаторій чи на базу відпочинку. А придбавши колишній санаторій-профілакторій заводу ЗБВ, заасфальтував за власний кошт частину вулиці Пушкіна, забетонував в’їзд до дендропарку, облаштував каналізацію для стікання дощової води, і в самому дендропарку навів чистоту й порядок.
Молоді бізнесмени не задовольняються досягнутим, а спрямовують зусилля на освоєння нових напрямків діяльності. Так, К.Стурен зосередив увагу на альтернативній енергетиці: у Скадовському районі ведеться спорудження вітряків, котрі оживляють безлюдні степові краєвиди. Й.Боден займається будівництвом найбільшого в Україні овочесховища компанії «Грін Тім».
Їх на Каховщині вже давно не сприймають як іноземців. І для них самих Україна стала рідною вітчизною, бо тут не лише їх бізнес, домівки, родини, діти. Та й державні прапори України і Швеції мають спільні кольори – синій і жовтий.
Іван КРИВОБОКОВ,  ветеран праці.

2 thoughts on “Україна – Швеція: одного кольору державні прапори

  • 23.08.2013 о 17:12
    Permalink

    Все просто. Рассказать как для статистики считают среднюю з/п?
    Для примера: з/п уборщицы 1000грн. + з/п рабочего 2000грн. + з/п начальника 10000грн. = 13000/3=4333,33грн. где 3 – общее кол-во рабочих, получающих з/п.

    Відповідь

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest