Постав питання міському голові

Карасевич– За деякими підрахунками, щорічно у місті звільняється 11-12 квартир, які переходять у комунальну власність. Але дуже рідко стає відомо, куди потім перерозподіляються ці квартири депутатами міської ради. Особливо гострим є це питання, зважаючи на велику плинність кадрів молодих спеціалістів, особливо лікарів. Саме лікарі і цікавляться подальшою долею квартир з житлового фонду міста й питаннями – чому не надавати їх молодим спеціалістам-медикам?
– Перш за все, хочу нагадати, що у приватній власності мешканців міста знаходиться понад 98% житлового фонду. Ці квартири можуть перейти до комунальної власності лише у випадку, коли відсутні спадкоємці.
І лише 2% житлового фонду залишились неприватизованими і належать до комунальної власності міста. Здебільшого це неупорядковане житло в гуртожитках або у будинках барачного типу, де усі зручності – надворі. Саме неприватизоване житло, у разі його звільнення, може бути розподілене між черговиками загальної черги або надано пільговикам.
За дев’ять років – з 2005 по 2013 рік включно – Каховським міськвиконкомом було розподілено 29 звільнених квартир, здебільшого це помешкання без зручностей. Тому мають місце непоодинокі випадки, коли черговики відмовляються від отримання неупорядкованого житла. У таких випадках ми передаємо житло до комунальних підприємств, і воно використовується як службове – надається двірникам, майстрам, іншим працівникам комунальних установ.
Нижче наведено вичерпний перелік квартир, які з 2005 року були надані мешканцям міста:
– 2005 рік – 5 квартир; з них – 2 неупорядковані квартири, надані як службові КП «Наш дім» та КП «Житловик – Свєтлово»; 1 квартира – інваліду Великої Вітчизняної війни (за списком ІВВВ), 1 – квартира молодому фахівцю, лікарю Каховської ЦРЛ (список позачергового надання житла); 1 квартира – багатодітній сім’ї (список позачергового надання житла).
– 2006 рік – 2 квартири; з них – 1 неупорядкована квартира, надана як службова КП «Наш дім»; 1 кімната в гуртожитку – надана черговику загальної черги.
– 2007 рік – 4 квартири; з них 3 неупорядковані квартири надані як службові КП «Комунальщик», КП «Житловик – Свєтлово», Каховській центральній лікарні (дільничому лікарю); 1 квартира в гуртожитку надана черговику загальної черги.
– 2008 рік – 9 квартир; з них з неупорядковані квартири надані як службові КВУ «Каховський водоканал», КП «Житловик – Свєтлово», КП «Наш дім»; 1 квартира – черговику загальної черги; 1 квартира – особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 категорія); 2 кімнати в гуртожитку за висновком ЛКК (хворій дитині за списком першочергового надання житла); 2 квартири – молодим фахівцям (одна з них – санітарному лікарю); 1 неупорядкована квартира – черговику загальної черги.
– 2009 рік – 2 квартири; з них – 1 неупорядкована квартира надана як службова КВУ «Каховський водоканал»; 1 квартира – інваліду Великої Вітчизняної війни (за списком ІВВВ).
– 2010 рік – 3 квартири; з них усі неупорядковані – надані як службові в КП «Наш дім»; КП «Житловик – Свєтлово» та КВУ «Каховський водоканал» (за списком черговиків).
– 2011 рік – звільнених квартир не було.
– 2012 рік – 1 неупорядкована квартира, надана дитині-сироті.
– 2013 рік – 2 квартири; з них 2 неупорядковані кімнати в гуртожитку надані дитині-сироті.
– Як бачите, можливості міської влади щодо забезпечення мешканців житлом дуже скромні. До речі, у 2008 році Каховський виконком запропонував Каховській ЦРЛ отримати дві квартири під службове житло. Але керівництво та профспілкова організація лікарні не змогли визначитися з розподіленням цього житла і не надали документів для оформлення квартир. Тому службове житло отримали інші організації.
– Тепер, коли перевезення померлих вийшло з обов’язків екстреної медичної допомоги і стало обов’язком комунальних служб, як вирішується це питання в неробочий для цих служб час?
– Якби питання полягало лише в тому, щоб організувати чергування в неробочий час, то це було б найлегшим завданням. Діючим законодавством передбачено створення окремої служби для здійснення послуг по транспортуванню померлих. Для нашого невеликого міста створювати і утримувати окремий комунальний підрозділ недоцільно, це буде коштувати значних бюджетних витрат. Окрім того, необхідно придбати спеціальний транспорт, тому що існують певні санітарні вимоги до такого виду перевезень. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб забезпечити вирішення цього питання в оптимальний спосіб.
– З настанням холодів медики, що знаходяться на нічних чергуваннях у відділеннях лікарні, а також і їхні пацієнти все частіше відчувають себе у небезпеці у зв’язку з тим, що почастішали нічні «вторгнення» безпритульних та п’яних у приміщення ЦРЛ. Як міська влада може допомогти лікарні в організації її охорони в нічний час?
– Оскільки фінансування бюджетних організацій з двох бюджетів заборонено законодавством, то Каховська міська рада кожного року передає свою частину коштів (більше 50%) на утримання Каховської лікарні до районного бюджету. Саме з районного бюджету здійснюється планування та фінансування усіх необхідних заходів для забезпечення діяльності Каховської ЦРЛ згідно з бюджетним розписом. Тож найбільш оптимальний і законний шлях – включити заходи щодо посилення охорони в нічний час до бюджету на утримання Каховської ЦРЛ. Я не маю інформації, чи ставилось це питання перед депутатами Каховської районної ради під час розгляду бюджету Каховської ЦРЛ? Якщо воно дійсно розглядалося, але не вирішується, то у міської влади є тільки один спосіб допомогти лікарні – це знайти спонсорів і встановити «тривожну» сигналізацію в приймальних приміщеннях лікарні з виведенням на пульт в черговій частині Каховського РВ УМВС для термінового реагування.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest