Любимівський сількомунгосп: головні здобутки – попереду

Влада ніколи не балувала пристойним фінансуванням та належною увагою працівників сільського комунального господарства ані за часів Радянського Союзу, а тим паче – за роки незалежної України. Можна сказати і сильніше: нині сількомунгоспами керують та працюють в них виключно відчайдушні ентузіасти та справжні майстри своєї справи, для яких найвища зарплата – сердечна подяка односельців.

Провідне місце серед комунгоспівців Каховського району та Херсонської області посідає трудовий колектив Любимівського сільського комунального підприємства, котре вже сьомий рік очолює Сергій Васильович Коновалов.

Сумлінно виконують свої професійні обов’язки спеціаліст комунгоспу  Ганна РОМАНЧУК,  касир Інна МАЛИШЕНКО, контролери  Леся ВОЛКОВСЬКА та Наталя  ГОРДІЄНКО.
Сумлінно виконують свої професійні обов’язки спеціаліст комунгоспу Ганна РОМАНЧУК,
касир Інна МАЛИШЕНКО, контролери
Леся ВОЛКОВСЬКА та Наталя ГОРДІЄНКО.

Наприкінці першого десятка 21-го віку, коли Любимівський селищний голова Михайло Мотрюк докладав всіляких зусиль, аби завершити повну газифікацію свого населеного пункту, поміж любимівчан досить актуальним було таке гасло: «Нам газу не треба – нам воду давай!». Дійсно, незадовільне водозабезпечення було тоді найжагучішою проблемою селища. А сьогодні про ті слова вже мало хто пам’ятає: є тут і цілодобове водопостачання, є і природний повсюдно газ. Сількомунгоспівці С.В. Коновалова назавжди зняли з порядку денного життєдіяльності територіальної громади колишню «ключову» проблему, зробивши ставку на технічне переозброєння насосно-силового обладнання виробничої бази та на максимальне підвищення виконавської дисципліни персоналу.
Зараз понад 1900 абонентів є споживачами селищної колективної водомережі. Середній рівень сплати населення за водопостачання складає 95 відсотків. В Любимівці встановлено більше 1300 водомірів. Сількомунгосп тут обслуговує 38 кілометрів водогонів, 5 артезіанських свердловин, 4 водонапірні башти Рожновського…
Налагоджено в селищі й вивезення твердих побутових відходів на міське сміттєзвалище Каховки. В належному стані знаходяться два селищні кладовища – об’єкти ретельного піклування СКП. Тривають роботи по реконструкції колективної водомережі, якій вже далеко за 50 років. В надійному стані утримуються машини, механізми та устаткування комунального підприємства, де працюють лише 13 трудівників…
…Отож напередодні новорічного свята колектив Любимівського сільського комунального господарства порадувало повідомлення голови оргкомітету Національного бізнес-рейтингу в Україні О.М.Возної про те, що в загальнодержавній рейтинговій програмі з нагородження кращих комунальних підприємств за офіційними звітними економічними та соціальними показниками 2012-2013 року СКГ Любимівки в напрямку «Забір, очищення та постачання води» посіло 7 місце в Херсонській області у номінації «Показники випуску та залучених ресурсів» і здобуло право отримати офіційний статус «Краще комунальне підприємство України 2013 року». За кількістю одержаних балів (а враховувалися п’ять основних показників роботи) любимівські комунгоспівці не лише увійшли в десятку кращих сільських комунальних господарств Херсонщини, але й вибороли «срібло» авторитетного рейтингу.
Слід зауважити, що йдеться не про першу подібну високу відзнаку наших земляків. За підсумками роботи у 2009 році Любимівське СКГ у Міжнародному економічному рейтингу «Ліга кращих» здобуло статус «Краще підприємство року» і посіло 23 місце серед 350 тисяч суб’єктів господарювання України.
В наступному році оргкомітет Національного бізнес-рейтингу нагородив СКГ званням «Лідер галузі 2010 р.», а його директора С.В.Коновалова – статусом «Професіонал галузі».
В 2011 р. любимівчани посіли 43 місце серед всіх сільських комунальних підприємств України і здобули «Національний сертифікат». А за підсумками роботи в 2012 р. Національна експертна комісія рейтингу «Українська Бізнес-Олімпіада» визнала Любимівське СКГ переможцем серед комунальних підприємств у напрямку «Збирання, очищення та розподілення води» і нагородила його сертифікатом «Національний Бізнес-Олімп», а С.В.Коновалова – орденом «Бездоганна ділова репутація» та персональним іменним посвідченням.
…Разом із нинішньою високою відзнакою від голови оргкомітету Національного бізнес-рейтингу України надійшло С.В.Коновалову й особисте запрошення до Києва на урочисту церемонію нагородження, банкет та святковий концерт за участю українських зірок естради. Однак від багатообіцяючого запрошення довелося відмовитися. Любимівський сількомунгосп вже не перший рік працює на повному госпрозрахунку, тож тут навчилися добре рахувати кожну зароблену гривню. Тим паче, коли тарифи на комунальні послуги роками не змінюються, а ціни на електроенергію, будматеріали, воду, тобто витрати, чи не кожного місяця збільшуються, і коли найближчим часом так багато належить ще здійснити: і зміцнити власну виробничо-технічну базу, і впритул зайнятися реконструкцією колективної водомережі, і розширити асортимент комунальних послуг населенню… Словом, не до банкетів.
Валерій РУДЕНКО.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest