Сесія районної ради

31 січня працювала 29-а сесія Каховської районної ради шостого скликання, яку провів голова райради Микола Крупін за участю голови райдержадміністрації депутата Володимира Сторчака.

Традиційна тридцятихвилинна «розминка» розпочалася з того, що районні депутати 31-м голосом «за» при 3-х, що утрималися, схвалили звернення 29-ої сесії Херсонської обласної ради шостого скликання від 24 січня 2014 р. до Президента України В.Януковича з проханням навести в нашій державі належний порядок. У зверненні, зокрема, говориться: «Не може група самозванців-опозиціонерів виступати від імені усього 45-мільйонного народу України! Тільки мирно, шляхом переговорів і пошуку компромісу можна відновити стабільність у державі та спокій в суспільстві, адже розбрат і жорстокість – це шлях у нікуди. Наша національна єдність, порозуміння та взаємоповага повинні стати основою для утвердження стабільної, міцної і процвітаючої України!»
Своє занепокоєння тривожним станом справ у Києві та ряді інших міст України висловили депутати Володимир Мельничук, Леонід Бутирін, Леонід Кириченко…
Депутат Володимир Менисенко оголосив звернення депутатів райради до Президента Національної академії аграрних наук:
«Шановний Василь Фролович!
Ми, депутати Каховської районної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в ДП ДГ «Каховське» та 4-х населених пунктах Кам’янської сільської ради після зміни керівника. Працівники господарства, мешканці сіл до цього часу не зрозуміли, з яких причин звільнено з посади директора, депутата районної ради, члена Партії Регіонів Репілевського Едуарда Вікторовича, чому кандидатура нового керівника не погоджувалась з районною радою та районною державною адміністрацією, чому новий керівник веде розмови про закладення садів на площі 1,5 тис. гектарів без погодження з місцевою громадою?
Після призначення в 2010 році директором ДП ДГ «Каховське» Репілевського Е.В. господарство значно поліпшило свої економічні показники, стало отримувати високі врожаї зернових та технічних культур (пшениці – до 50 ц/га, сої – до 43 ц/га, соняшника – 20 ц/га), культура землеробства досягла найвищого рівня серед господарств району. Стабільно виплачувалась протягом 3-х років заробітна плата працівникам, податки до бюджетів всіх рівнів зросли в 3 рази, на поліпшення матеріальної бази використано близько 5 млн. грн. власних коштів, погашені майже всі борги господарства минулих років, проведена велика кількість організаційних заходів щодо приведення діяльності господарства у відповідність до діючого законодавства України. Господарство, як лідер серед підприємств області з вирощування насіння зернових, неодноразово приймало семінари районного та обласного рівнів.
Виходячи з вищенаведеного, ми, депутати районної ради, вважаємо за доцільне та просимо Вас повернутись до питання заміни керівника ДП ДГ «Каховське» та повернення на цю посаду депутата районної ради Репілевського Е.В., який має високий авторитет серед мешканців району та керівників господарств всіх форм власності, які місяць тому обрали його керівником громадського об’єднання «Аграрний союз України».
Депутат В.Сторчак поінформував присутніх, що з ним, як головою райдержадміністрації, цю абсолютно нелогічну кадрову зміну ніхто з відповідальних працівників НААНУ та Мінагрополітики та продовольства України попередньо не узгоджував, як того вимагає порядок кадрових призначень, і що його навіть не запросили офіційно на збори трудового колективу, де представляли нового директора «Каховського».
Сесія райради одностайно ухвалила означене звернення.
Депутати районної ради з подачі заступника голови РДА Тетяни Тертичної затвердили Програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2014 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2016 р. із врахуванням висновків та рекомендацій спільного засідання депутатських комісій районної ради.
З подачі начальника фінансового управління райдержадміністрації Надії Татунової сесія прийняла районний бюджет на 2014 р.(на 8-й стор. цього номера газети читайте відповідне докладне рішення районної ради) і доручила голові райради укласти ряд договорів з сільськими (селищною) радами, а також з обласною радою про отримання та передачу коштів субвенції у 2014 р.
Депутати заслухали доповідь начальника управління Держземагентства у Каховському районі Андрія Мартинюка «Про стан використання земель комунальної, державної власності та приватних ділянок (часток-паїв) на території Каховського району» і визнали, що той стан відповідає вимогам земельного законодавства України. Райдержадміністрації спільно з селищною та сільськими радами рекомендовано продовжити вирішення питання розмежування державних та комунальних земель. Слід також активізувати в районі роботу із суб’єктами підприємницької діяльності щодо перегляду раніше укладених договорів оренди стосовно збільшення розмірів орендної плати до 5% від грошової оцінки земельних ділянок. Належить також продовжити пошук потенційних орендарів та інвесторів на вільний залишок земель державної власності з метою залучення додаткових коштів до бюджету району.
Сесія затвердила декілька цільових районних програм: «Розроблення містобудівної документації на 2014 рік», «Розвиток архівної справи на 2014-2016 роки», «Протидія захворюванню на туберкульоз на 2014-2015 роки»…
Було внесено зміни у вже діючу районну програму поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2012-2014 роки і у програму висвітлення діяльності Каховської райдержадміністрації засобами масової інформації на 2012-2015 рр.
Депутати надали дозвіл комунальному закладу «Каховський райцентр первинної медико-санітарної допомоги» бути орендодавцем приміщень загальною площею 1024,4 кв. м, які розташовані в поліклініці (за адресою: м. Каховка, вулиця Свердлова, 36) з Каховською центральною лікарнею строком до одного року.
Сесія вирішила прийняти із комунальної власності А.Слобідської сільської територіальної громади з балансу А.Слобідської сільради в спільну власність територіальних громад Каховського району на баланс комунального закладу «Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» будівлю ФАПу, а також прийняти із комунальної власності Тавричанської сільської тергромади з балансу Тавричанської сільради в спільну власність тергромад району на баланс КУ «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Тавричанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок).
Про стан боротьби із злочинністю та охорони громадського порядку в районі за 2013 рік присутніх поінформував заступник начальника Каховського райвідділу міліції Сергій Прудськой.
Про стан законності в районі, заходи її зміцнення та результати діяльності Каховської міжрайонної прокуратури за минулий рік сесії доповів прокурор Каховської міжрайонної прокуратури Сергій Нікіфоров.
Депутати призначили Наталю Євгенівну Сіренко на посаду директора комунальної установи «Каховський районний Будинок культури імені Фрунзе»; включили Мелконяна Генрі Месніковича до складу постійної депутатської комісії райради з питань управління спільною власністю територіальних громад району, будівництва, транспорту, водозабезпечення та газифікації сільських населених пунктів; затвердили план роботи райради на 2014 рік.
У «Різному» депутати Леонід Кириченко та Едуард Репілевський порушили питання про оптимальне розпаювання земель ДП ДГ «Каховське». Головуючий Микола Крупін зауважив, що розпаюванню підлягають лише недержавні землі, отож спочатку сільчанам Кам’янської сільської ради треба чітко здійснити встановлену законодавством у подібних випадках процедуру, аби роздержавити певні ділянки «Каховського», а тоді вже довести намічене (зрозуміло, за допомоги районної ради) до практичної реалізації.
Загалом на сесії було розглянуто 29 питань порядку денного.

Дякуємо за відгук!