Про бюджет, басейн, кінотеатр та кадрові зміни

БАССЕЙН в V очереди ж.м.СветловоМинулого четверга на 52-ге засідання сесії міської ради VI скликання зібралося 27 депутатів, начальники відділів та управлінь міськради, представники преси.

Розпочинаючи засідання, міський голова О.Карасевич запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих під час січневих протестних акцій.
Депутат А.Дяченко висловив пропозицію внести до порядку денного сесії питання про присвоєння звання Почесного громадянина міста каховчанці Н.Жуковій, котра входить в першу двадцятку кращих шахісток світу, наголосивши, що це є питанням престижу всього міста. Та депутатами було вирішено включити цей пункт до розгляду на наступній сесії.
Переважна більшість з 30-ти питань, винесених на засідання сесії, попередньо розглядалася депутатськими комісіями та отримала їхню позитивну оцінку, й тому депутатами одноголосно або значною більшістю голосів були затверджені Програма економічного, соціального та культурного розвитку Каховки на 2014р., прогнозовані макропоказники розвитку міста до 2016р. та міський бюджет на поточний рік; схвалено хід виконання програм щодо окремих категорій громадян міста (молодь, діти, незайняте населення, ВІЛ-інфіковані і хворі на СНІД, люди похилого віку та інваліди); затверджені проекти землеустрою та розробки землевпорядної документації задля включення в земельний кадастр усіх земельних ділянок міста, дозволи щодо оренди комунального майна і т.ін. Не підтримана була пропозиція П.Філіпчука щодо виключення з переліку об’єктів, видатки на які в 2014р. проводитимуться за рахунок бюджету розвитку, придбання службового житла на суму 230 тис. грн. (за словами депутата, вже не раз квартири, що купувалися як службові для призначених областю керівників установ, потім ними приватизувалися і, відповідно, не поверталися у власність міської громади після того, як керівник переводився в інший населений пункт).
По кількох питаннях розгорнулися справжні дискусії, як, наприклад, кому ж по праву має належати підвальне приміщення будинку по вул. Пушкіна, 71, котре рішенням одного з попередніх засідань міськради було продане. А.Дяченко стверджує: якщо міська влада продала його, не спитавши дозволу мешканців будинку (яким воно належить, на думку депутата), то, принаймні, виручені за продаж кошти (близько 41 тис. грн.) мають бути направлені на капітальний ремонт будинку. Заступник міського голови І.Орєхов зазначив, що питання про капремонт будинку за цією адресою вирішуватиметься у березні, коли міськрада займеться  перерозподілом невикористаних залишків коштів на рахунку міського бюджету розвитку, а це ще 9 млн. 980 тис. грн. до вже запланованих, (див. таблицю справа). Міський голова погодився з ще однією пропозицією А.Дяченка щодо необхідності розгляду питання про ремонт дороги по вул. Миру (на в’їзді з боку просп. Будівельників).
Багато суперечок знову викликали, але так і не вирішилися й були відкладені на наступне засідання сесії, питання щодо продажу кінотеатру ім.Блюхера та будівництва плавального басейну в Каховці. Депутати А.Дяченко, П.Філіпчук, В.Погорілий та інші наголошували на тому, що, навіть якщо зараз у громади немає коштів на утримання й модернізацію кінотеатру, треба сподіватися, що в майбутньому ситуація поліпшиться. «Ми не маємо права передавати об’єкт культурного призначення в приватні руки, – наголошували вони. – Будівлю можна поки що законсервувати або, дійсно маючи бажання, за символічну орендну плату в 1 гривню, як платив минулий орендар, не так уже й важко знайти поміркованого підприємця, який би створив на базі кінотеатру культурно-розважальний центр для молоді».
Більшість депутатів розкритикували проект будівництва басейну на місці колишнього літнього кінотеатру «Спартак» у центрі міста. Проектант – бюро «Демос» з м. Таврійськ, за словами першого заступника міського голови П.Пуляєва, не врахував те, що до цього місця не прокладені комунікації. «Нам довелося б перерити півміста, аби прокласти туди трубопровід», – зазначив П.Пуляєв. Головний архітектор міста В.Долгих також вказав як на недоліки запропонованого проекту на те, що проектанти не звернули уваги на відсутність місця для парковки автівок (адже при будівництві такого важливого не тільки для Каховки, а й для всієї області об’єкта, як басейн, орієнтовною вартістю 25 млн. грн., не можна розраховувати тільки на наявність поблизу трьох загальноосвітніх і спортивної шкіл, та й загалом – на замалу площу для такої споруди. Спортивний плавальний басейн з шістьма 25-метровими доріжками повинен мати певні приміщення, кількість і площу яких зменшувати не можна. Жоден із запропонованих варіантів басейну просто не вміщається на земельній ділянці колишнього літнього кінотеатру, не кажучи вже про низький архітектурно-художній рівень фасадів запропонованої «Демосом»  будівлі. Сам головний архітектор пропонує побудувати басейн уздовж шосе (див. малюнок), що на вул. К.Лібкнехта, мотивуючи наявністю великої вільної земельної ділянки, зручністю для підведення комунікацій та під’їзду транспорту. У будь-якому разі депутати вирішили відкласти прийняття рішення по басейну, запросити на наступне засідання сесії нардепа М.Опанащенка, який наприкінці минулого року виступив з пропозицією посприяти його будівництву за рахунок державної програми, а тим часом все ж таки виставити колишній літній кінотеатр на продаж на умовах аукціону зі стартовою ціною 161 тис. 231 грн.
Також серед інших питань сесія затвердила зміни у складі міськвиконкому (замість О.Таранішина його членом став О.Бойко) та у зв’язку з закінченням контракту директора міської комунальної друкарні І.Філіпчука призначила на цю посаду К.Херняк (колишнього головного бухгалтера друкарні), котра пообіцяла вивести збиткове підприємство з того кризового стану, в якому воно знаходиться вже чималий час.
Секретар міськради О.Гончаров останнім питанням порядку денного засідання запропонував направити звернення до Президента України В.Януковича від депутатів у зв’язку з протестними акціями у країні, та при голосуванні воно не набрало потрібної кількості голосів.
Але вже в понеділок була скликана позачергова 53-я сесія, на якій таки вдалося набрати необхідну кількість депутатських голосів для прийняття згаданого звернення.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest