Пам’ять козацька живе

image0117 червня біля пам’ятного знаку гетьману Богдану Ружинському вперше відбулась тризна з приводу ліквідації Катериною ІІ Запорозької Січі у 1775-му році.

В тризні взяли участь козаки з Каховки, Генічеська, Горностаївки, Херсона, Каховського району, Нової Каховки, Козацького, Берислава, дитячі козацькі курені Каховської паланки УДЮТ “Січ”: “Мандрівник” (СЗОШ № 2), “Джура” (ЗОШ № 4), “Скіф” (гімназія), а також джури з Каховського окремого козацького полку ім. І.Сірка.
Ініціаторами та організаторами тризни були козаки Каховського окремого козацького полку імені Івана Сірка Спілки козаків України “Військо Запорозьке” (отаман Микола Семенов). Їх ініціативу підтримали козаки Херсонської паланки (отаман Якуба Сергій), Херсонський кіш Українського козацтва (отаман Роман Плотников), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (наказний отаман Микола Огданець). Організаторами заходу виступили також відділи Каховської міської ради: у справах молоді та спорту, освіти, культури та МПК “Меліоратор”.
Тризна розпочалась традиційним молебнем, яку провів настоятель Свято-Покровського собору отець Миколай Бойко. В заході взяли участь міський голова О. Карасевич, голова Каховської райдержадміністрації В. Балабанов, голова Бериславської райдержадміністрації О.Чачібая та заступник голови обласної координаційної ради з питань козацтва О.Сінаєв.
Хвилиною мовчання згадали запорозьких козаків, поклали квіти до пам‘ятного знаку гетьману Богдану Ружинському, на могили (на міському кладовищі) козаків Станіслава Панаска, Анатолія Чуприни та Павла Давиденка. Крім цього, був спущений православний хрест з вінком на води Дніпра. Відбулось нагородження козаків медалями та цінними подарунками.
Закінчилась тризна показовим виступом гирьовиків (провів козак Каховського окремого козацького полку ім. І.Сірка Павло Маринін) та змаганнями з пневматичної стрільби і вікторини з історії козацтва, які провів наказний отаман Каховської паланки УДЮТ “Січ” Микола Огданець. Перше місце зі стрільби з пневматичної зброї посіли юні козачата з куреня “Скіф” Артем Шевченко і Вікторія Шеврікуко та Марія Макогон з куреня “Джура”. Серед козаків перше місце у Михайла Запорожця (Херсон). А переможцями у вікторині з історії Українського козацтва стали юні козачата з куреня “Мандрівник” (І місце – Катерина Чуракова, ІІ – Нікіта Гребенюк і Тетяна Геза).
Після урочистостей усіх пригостили козацьким кулішем.

Фото Олександра Глущенка (більше фото в альбомі ВК).

1 коментар до “Пам’ять козацька живе

  • 12.06.2014 о 17:45
    Permalink

    Козачки так званого війська запорозького є проросійсько налаштованними про що свідчить сайт цього війська, російські нагороди цих самих козаків. Крім цього бандит-отаман з Криму Юрченко також охвіцер цього самого війська.

    Відповідь

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest