На Херсонщині – дельфіни-самогубці?

4 липня близько 7.20 ранку на адресу Новокаховської дільниці Херсонської Державної рибоохорони від громадян-захисників природи надійшло повідомлення про те, що в районі селища Дніпряни, поблизу консервного заводу, у Дніпрі побачили чорноморських дельфінів. Як відомо, прісні води є згубними для цих ссавців, шкідливою для них є й прісноводна риба…

Негайно після виклику до зазначеного місця на плавзасобі направилися представники природоохоронних та рибоохоронних органів – Державний інспектор з охорони навколишнього середовища Херсонської області Сергій Трунов і Державний інспектор рибоохорони Ігор Доля.

Як виявилося, один дельфін, що заплутався у водоростях, уже був мертвим на момент приїзду рятівників. Але два інших кружляли поруч, і їх удалося  направити далі від небезпечного місця, адже зовсім поруч – гідроелектростанція. Дельфіни пішли вниз за течією в напрямку Херсона.

Загиблого дельфіна на плавзасобі доставили до рибоохоронної дільниці, а потім транспортували до лабораторії Управління ветеринарної медицини в Херсонській області для встановлення причини загибелі. На місці загибелі тварини також взяті проби води для дослідження в лабораторії Державної екологічної інспекції у Херсонській області.

На момент підготовки номера з інформаційно-політичної газети «Україна молода» від 10 липня став відомим ще один сумний факт: на Чорномор­ське узбережжя Херсонщини масово викидаються дельфіни. Траплялося, що люди всіляко намагалися повернути тварин у рідну стихію, аби врятувати. Однак учені застерігають: цього робити не слід, адже близький контакт із гинучими представниками водної фауни може бути смертельно небезпечним. Директор Чорноморського біосферного заповідника, кандидат наук Дмитро Черняков розповідає: «Тільки в районі Тендровської коси на кожні кілометр–півтора прибережної смуги доводиться в середньому по одному загиблому дельфіну практично усіх видів, що зустрічаються в нашому регіоні, — азовок, афалін, рідше білобочок. …Гинучі дельфіни можуть бути носіями украй інфекційної недуги, подібної до енцефаліту. Отож ні в якому разі не слід наближатися до «самогубців». На узбережжі Криму також зафіксовані випадки загибелі дельфінів від цього захворювання. Для людини воно є патогенним. Варто додати, що чорноморські дельфіни й досі не рідко викидалися на сушу. Причини цього явища ще до кінця не вивчені. Інколи це відбувається через поїдання риби, інфікованої паразитами, які всмоктуються у тіло дельфіна, «збиваючи» його систему орієнтування на морській глибині.

Але поки що результатів дослідження загиблого біля Дніпрян дельфіна ми не маємо, тому не можемо стверджувати, чи пов’язані якось ці факти.

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest