Продажа пива неповнолітнім під забороною

Діяльність з виробництва та торгівлі пивом не підлягає ліцензуванню. При цьому фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування мають право здійснювати реалізацію пива не лише без ліцензії, але і без придбання торгового патенту, а також застосування касового апарата та розрахункової книжки.

Підприємці – „загальносистемники” не мають таких привілеїв, тому повинні отримати торговий патент. Крім того, при продажу пива за готівку або в безготівковій формі такі суб’єкти господарювання зобов’язані провадити згадані операції через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. У деяких випадках чітко передбачених законом допускається застосування зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок замість касових апаратів.

Усім бізнесменам, незалежно від обраної системи оподаткування, слід пам’ятати про обмеження, встановлені для торгівців хмільними напоями. Одним з них є те, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного) особам, які не досягли 18 років. Окрім того, забороняється його реалізація у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, а також у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які продають товари дитячого асортименту або спортивні товари. Забороняється продаж пива з торгових автоматів, з рук та у невизначених для цього місцях торгівлі.

Продавець пива (крім безалкогольного) зобов’язаний отримати у покупця паспорт або інші документи, які підтверджують його вік. У разі відмови покупця надати такий документ, продаж хмільного напою такій особі забороняється.

Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів» за порушення вимог закону щодо обмеження продажу пива (крім безалкогольного), до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у сумі 6800 гривень.

Особа ж, яка безпосередньо здійснила продаж, тобто продавець, притягується до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.).

Каховська ОДПІ.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest