Відкриття газогону «Вояни-Ужгород»

Сьогодні разом зі словацьким колегою відкрили газогін «Вояни-Ужгород», який забезпечить реверсні поставки газу до України.
Ще півроку тому мало хто сподівався, що ми спільними зусиллями зможемо придбати з Європейського Союзу до 10 мільярдів кубічних метрів газу. Це дуже великий крок вперед. І ми подолали всі і політичні, і технічні труднощі, і продемонстрували: ми єдині, а якщо ми єдині, то ми сильні.

Україна зробила багато вирішальних рішень щодо енергоефективності та забезпечення енергетичної безпеки країни. Від імені Уряду звертаюся до наших європейських друзів з тим, щоби країни-члени Євросоюзу долучились до інвестицій в українську ГТС.

Ми потребуємо єдності, єдиних підходів у політиці і економіці, єдиних підходів в енергетиці. І наша спільна робота на 100% гарантуватиме як постачання, так і транзит газу, якщо ми спільно будемо експлуатувати і модернізувати українську газотранспортну систему.

Також наш шлях – це диверсифікація енергопостачання. І сьогодні ми демонструємо реальність диверсифікації. Ще один аспект – це енергоефективність. Зменшення споживання і нові види паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі зелена енергетика, в тому числі альтернативні джерела.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest