В Каховці затримані розкрадачі могил

Збитки становлять більше 30 тисяч гривень. І це, не рахуючи витрат на відновлення могил. Зловмисники викрадали і здавали в ломбард не лише ювелірні прикраси, а навіть золоті зуби покійних.

Після надходження заяви про розкрадену могилу, на каховському цвинтарі оперативники виявили ще кілька пошкоджених та розкрадених поховань. Як повідомив начальник Каховського райвідділу міліції Віталій Немерець, щоб дістатися безпосередньо до могили та зафіксувати пошкодження, експертам довелося працювати у протигазах на глибині майже 2 метри. Міліціонери встановили, що до кожного поховання зловмисники виривали тунель. Потім розбивали цегляну стінку, через отвір відкривали кришку труни та знімали з покійного прикраси.

Для встановлення осіб зловмисників оперативникам знадобилося кілька діб. Відпрацьовувалися раніше судимі за подібні злочини, проводилися подвірні обходи, перевірялися ломбарди. Саме в одному з ломбардів оперативники знайшли перстень, який вкрали з могили. Рідні померлого упізнали його. Вони сказали, що він коштує майже 10 тисяч гривень і робився на замовлення більше 20 років тому.

Працівник ломбарду описав прикмети чоловіків, які часто здавали золоті прикраси. Після цього під підозру потрапили двоє 21-річних місцевих жителів, один з яких раніше судимий за майнові злочини. Під час подальшої перевірки оперативники знайшли інші викрадені прикраси, які здавали підозрювані. Їх затримали до того, як зловмисники втекли. Один з них незабаром планував виїхати до Санкт-Петербургу, навіть купив білет. Як пояснили затримані, на виручені від продажу золотих прикрас гроші вони купили собі новий одяг, мобільні телефони, ноутбуки та щодня відпочивали у ресторанах. Крім того, щоб не викликати підозри у працівників ломбардів, вони платили гроші знайомим і ті здавали золото замість них. А співробітникам закладу пояснювали, що ювелірні вироби залишилися від покійної бабусі. Також затримані пояснили, як діставалися до поховань. Спочатку за допомогою залізної палиці вони вимірювали, на якій глибині знаходиться труна. Потім виривали тунель і по черзі витягали з труни золоті прикраси. А щоб не вдихати неприємний запах, обв’язували обличчя шарфом. – Наразі встановлено близько 10 епізодів їх злочинної діяльності. Ми очікуємо, що заяв від потерпілих буде більше. Зазвичай, перед настанням зими громадяни навідують місця поховання своїх рідних, щоб прибрати суху траву. Так і з’ясовують, що могили хтось осквернив, – зазначив заступник начальника УМВС Херсонщини Олександр Никитюк. Відкриті кримінальні провадження за ч.3 ст.297 Кримінального кодексу України “Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого”. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від 4 до 5 років або позбавлення волі на строк від 4 до 7 років.

УМВС в Херсонській області.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest