Водохреща – в ополонку за власним бажанням!

19 січня православна церква відзначила одне з дванадцяти головних релігійних свят року – Богоявлення (в народі – Водохреща).

За старовинним звичаєм віруючі беруть у храмах освячену воду, яка, як вважається, залишається свіжою не менше року, і купаються у вирубаних в льоду ополонках. У народі кажуть: якщо тричі зануритися, можна змити всі гріхи. Однак в церкві переконані, що для того, щоб очистити душу, треба пройти серйозний шлях, а вода, хоч і чудодійна, гріхи змити не в силах.

Цього року найближчі до Каховки «цивілізовані» Водохресні купання відбулися на території бази відпочинку «Славутич» в м.Таврійськ.
Традиційно на Водохрещу стоять міцні морози, та цього року плюсова температура повітря дозволила багатьом віруючим вперше зануритися у воду.
Після молебню та освяти води Єпископом Новокаховським і Генічеським Філаретом православні віруючі могли зануритися в річку, під наглядом співробітників міліції і МНС, які вжили заходи безпеки, щоб це свято пройшло без надзвичайних ситуацій.

Слід відзначити, що було не лише багато глядачів, а й багато охочих пірнути в ополонку – іноді утворювалася й ціла черга, хоча вода й була досить бадьорячою. Температуру можна було визначити по емоціям людей – поки одні тільки заходили у воду, інші кулею звідти вилітали. Ті, хто «пройшов» через купіль, на місці переодягалися і навіть не поспішали, ніби то не відчуваючи холоду. Інші після купання відправлялися в спеціально підготовлений намет для менш морозовитривалих громадян.

Для всіх українців Водохреща – особливе свято. Одні занурюються в ополонку заради очищення, інші – заради гострих відчуттів, але головним є те, що в цей день віра здатна об’єднати всіх людей.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest