Головний кардіолог Міністерства охорони здоров’я України Борис Тодуров відвідав Херсон

30 січня в Херсоні побував відомий кардіохірург, головний кардіолог МОЗ, директор Національного центру серця Борис Тодуров. В рамках візиту професор провів складну операцію в обласній лікарні і зустрівся з журналістами.
Разом із професором Тодуровим приїхала ціла бригада фахівців, щоб поділитися досвідом з херсонськими кардіохірургами, анестезіологами і разом провести досить складну операцію на серці жительці Херсона. Випадок унікальний – пацієнтка дожила до 36-ти років з вродженою вадою серця. Така патологія, як правило, «забирається» в ранньому віці. Операція пройшла успішно, місцеві ескулапи отримали черговий майстер-клас від столичних світил.

А ось під час прес-конференції основну увагу приділили темі нинішнього стану та перспективам галузі охорони здоров’я. Поспілкувались з журналістами також заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Л.Бондарева, завідувач відділення серцево-судинної хірургії, головний кардіохірург Департаменту охорони здоров’я ХОДА Ю.Спірін та заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Херсонської обласної клінічної лікарні Н.Бірючевська.

Борис Тодуров вважає, що існуюча сьогодні в Україні ще радянська система фінансування медичних установ (принцип за ліжкомісце) не дає можливості для активного розвитку медицини та покращення якості медичних послуг.
Вихід із ситуації, на думку Тодурова, – це перехід медичних установ на госпрозрахунок, як у всіх розвинених країнах – кожна медична послуга повинна бути оплачена. На запитання журналістів: «А чи потягнуть такий госпрозрахунок українці?» пролунала відповідь: «Тільки за умови введення страхової медицини».

– Адже і зараз українці платять податки, які, в тому числі, йдуть і на медичну галузь. Та куди йдуть ці гроші, якщо в лікарні ми платимо практично за все? А якщо буде медичне страхування, то ми зможемо запитати зі страхової компанії. Наприклад, людина працювала, весь цей час платила податок, а сьогодні захворіла і лягає в лікарню. «Страхова» повинна оплатити лікування повністю, яким би дорогим воно не було, – розповідає Борис Михайлович. – Страхова медицина вже кілька років успішно працює в Молдові, Азербайджані, Грузії. Зауважте, це все – країни пострадянського простору. А чим ми гірші?
Так от, приміром, у Грузії Б.Тодуров за останні роки провів десятки операцій.

– Я був дуже здивований. Грузини з їхніми традиціями! У жодного пацієнта навіть думка не виникла принести лікарю в подяку хоча б пляшку вина. Там за 7-8 років люди настільки звикли, що вони платять податки (медичну страховку) і страхова компанія повністю погашає витрати на їхнє лікування, що будь-який громадянин, навіть з найвіддаленішого гірського аулу, лягає в лікарню і не думає про гроші. При цьому лікарі отримують гідну зарплату.
Як запевнив Тодуров, сьогодні Олександр Квіташвілі ставить чітке завдання про переведення медичних послуг на госпрозрахунок і про підготовку галузі до страхової медицини, до чого ми повинні прийти через рік-півтора.

Олександра МІШИНА, редактор прес-центру Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest