КАХОВКА ЗНОВУ ПРИЙМАЛА ГОСТЕЙ

Рухайся вперед, прагни до мети, живи позитивно!
Байкери – за безпеку руху та здоровий спосіб життя

Саме під такими гаслами проходив VI міжнародний байкерський фестиваль “Тачанка-2012”, на який прибули близько 700 гостей з різних куточків України та з-за кордону. Пробудивши розімліле від літньої спеки місто, завітали до Каховки байкери з Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської і Харківської областей, Києва та Криму. Були гості і з автономної республіки Комі (відстань 3200 км),  Краснодара і Таганрога,  Молдови та Білорусі,  Бірмінгему та Казахстану.

Вже традиційно гучною колоною, у якій взяли участь 320 залізних коней, байкери проїхали вулицями міста, а згодом на житломасиві Свєтлово зібрали кілька тисяч глядачів, які спостерігали за мотошоу, яке влаштували Вадим Гаврилюк та Андрій Головняк, запрошені зі столиці (учасники шоу “Україна має таланти”). Під нестримні ритми музики на “мокрій дискотеці” її учасники мали змогу трохи охолонути у неймовірно спекотний день, а також взяти участь у конкурсах від організаторів, котрі прагнули задовольнити смаки найвибагливіших учасників. Три фестивальні майданчики та дві сцени працювали одночасно, тож кожен знайшов собі заняття до душі: насолоджувався концертом за участю українських та білоруських рок-гуртів, танцював на дискотеці чи переглядав фільми від “Кінотачанки-2012”.
Протягом двох днів проходив збір коштів на допомогу маленькій каховчанці, п’ятирічній Валерії Сливіній, яка зараз знаходиться у Херсонській обласній дитячій лікарні у відділенні онкогематології. Всього зібрано 4300 гривень на її лікування.
Більшість байкерів приїжджають до Каховки вже не вперше, ми поцікавились: що їх приводить до нашого міста та чим саме захоплює фестиваль? “Тачанка” – один із кращих зльотів України, де є динамічна програма, весело та цікаво. Тут можна дійсно відпочити і морально, і фізично”, – говорить миколаївський байкер Максим. “Цього року нам сподобалось навіть більше, ніж минулого. Більше конкурсів, гарна вечірня програма, зі смаком підібраний репертуар. Дуже подобається кухня. У Каховці завжди готували смачно”, – зазначив вінницький байкер Олександр.

Мотофестиваль “Тачанка 2012” пройшов за підтримки народного депутата України Миколи Баграєва та міського голови Каховки Олександра Карасевича. Організатори висловлюють сподівання, що щорічне проведення фестивалю сприятиме подальшому розвитку байкерського руху в Каховці, популяризації історичної спадщини та зростанню позитивного іміджу міста як туристичного центру Херсонщини.
Але якщо це дійсно так, то як саме Каховка цього року зустріла байкерів? Дійство проходило на території бази відпочинку “Чисті пруди”, зовсім поряд – міський пляж, абсолютно не готовий до літнього сезону. Та не зважаючи на це, гості все одно купались, бо сорокаградусну спеку витримати дуже важко. Якщо вже говорити про наше місто як туристичний центр, то його візитною карткою є монумент “Легендарна тачанка”, та й байкерський фестиваль носить цю назву. Та коли востаннє доглядали територію навколо монумента? Капуста і дві засохлі від спеки і безводдя сосни  аж ніяк не милують око.
Також байкерам було досить складно  зробити колоритне фото на згадку через високорослі зарості шовковиці довкола кургану.
Ще одне, перші фестивалі були відкритими і потрапити на них міг кожен бажаючий, а тепер він переростає у великий щорічний корпоратив для байкерів, на який можуть потрапити тільки обрані. Зростають і ціни: цього разу – 250 гривень за реєстрацію (для байкерів), 40 гривень – за вхід для гостей. Поступово байкфест перетворюється у суто комерційних захід, де в найбільшому виграші залишається місцевий підприємець, котрий приймав його учасників. Тож яким чином і з якого дива на проведення мотофестивалю з міського бюджету виділено 10 тисяч гривень? Ще було б зрозуміло, якби ці кошти витратили, скажімо, на впорядкування міської зони відпочинку чи території “Тачанки”. Сюди можна було б спрямувати і кошти численних спонсорів, – адже це потрібно передовсім Каховці і каховчанам. Та й програма фестивалю не зазнає особливих змін, окрім однієї – все далі на задній план відходить пропаганда здорового способу життя і любов до мотоспорту.

Ольга ГЛУЩЕНКО.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest