Борис АЛЬОШИН: Де мудрість і злагода, там рух вперед

Директор ПП «Дніпро-А-Агро» Борис Альошин інтерв’ю газеті дає рідко, віддаючи перевагу роботі, а не розмовам про неї. Однак життя не стоїть на місці і, сповнене протиріч, хоч не хоч, тягне у вир подій, осторонь яких не можна залишатися. Особливо, якщо ти депутат районної ради і повинен не лише займати певну позицію, а й довести її до відома своїх виборців.

– Борисе Борисовичу, кілька слів про виробничі справи. Адже нинішній рік був непростим і для Вас.
– Так, перед керівництвом нашого підприємства і його трудовим колективом постав цілий ряд серйозних викликів. Щоб витримати їх, довелося всім – від робітника до головного спеціаліста – докласти чимало зусиль. Спеціалісти зрозуміли всю складність ситуації, не панікуючи, розробили програму для подолання наслідків згубної для ранніх зернових стихії. Зокрема, слід віддати належне заступнику директора Сергію Барановському, котрий є мозковим центром нашого підприємства.
Так що є надія сільськогосподарський рік завершити, спрацювавши рентабельно.
– А як буде з орендною платою за землю, чи не зменшиться вона?
– Про це й мови не може бути! Навпаки, цього року орендна плата зростає. Не позначаться примхи погоди і на нашій соціальній програмі. Надаємо, як завжди, допомогу школі і молодіжній сільській футбольній команді, завершуємо роботи з оздоблення церкви.
Але найбільше зусиль спрямовано на відродження дитсадка: на сесії Чорнянської сільської ради переважною більшістю голосів вирішено прийняти на баланс громади геріатричний пансіонат. Там розміститься дитсадок, де готуватимуться до  школи 60 дітей. А в селі з’являться, крім того, додаткові робочі місця для  сільської  інтелігенції. І це лише початок.
– Які роботи ведуться зараз?
-Недобір ранніх зернових компенсуємо пізніми культурами: соєю, соняшником, кукурудзою, овочами. Водночас ведеться кропітка робота по обладнанню складів для зберігання овочів, а також – будівництво нових. Тільки в Чорнянці маємо три овочесховища на 2,2 тисячі тонн, в Цюрупинському районі – ще на півтори тисячі тонн.
Бачимо перспективу розвитку нашого підприємства і усвідомлюємо сповна свою відповідальність перед трудовим колективом і орендодавцями, селом і державою.
– Цього року у Вас з’явився ще один об’єкт господарювання – озеро Каборга…
– Ведуться планомірні роботи по відтворенню його рибних ресурсів та облаштуванню зони для відпочинку і любительського рибальства.
Завдяки допомозі ТОВ «Сатурн і К0» та особистому сприянню його засновника Ігоря Дикухи в озеро (його загальна площа – 80 гектарів) запущено 90 тисяч мальків білого амура, витрачено понад 20 тисяч гривень. Восени продовжимо зариблення: запустимо мальків коропа, сома і, знов-таки, білого амура. Також займаємося і підгодовуванням риби. А щоб відтворення її запасів відбулося, ввели заборону на риболовлю терміном на один рік.
– А чи матимуть можливість мисливці полювати на дичину?
– Як і було обіцяно. Цим питанням займається голова первинної організації УТМР Петро Мась. Він вже готує списки мисливців, які матимуть доступ до озера.
– Чорнянка – напередодні виборів сільського голови. Ваше бачення ситуації?
– Громада Чорнянки повинна бути і відчувати себе не відокремленим від Каховського району островом, а його невід’ємною складовою частиною. Щоб не залишитися наодинці зі своїми проблемами, потрібні злагода і спів­праця між усіма гілками і рівнями влади. Тому сільську раду має очолити відповідальна людина.
Сьогодні спостерігається повне нерозуміння того, яким повинен бути сільський голова. Саме через це у попередньому скликанні Чорнянка знаходилася у тихому болоті, а в теперішньому – в бурхливому морі, де у вирі конфліктів потонули всі добрі наміри і починання. Сільський голова повинен мати вищу освіту, організаторські здібності, бути вимогливим, здібним, високопрофесійним. Утретє помилку не можна допустити, інакше – зупинка, занепад.
– І хто кандидат на цю посаду?
– Микола Гриценко, шанований у селі, мудрий, з вищою освітою і багатим життєвим досвідом чоловік, член виконкому сільської ради.
А головне – хочеться побажати злагоди і взаєморозуміння: аби в Чорнянці було якомога менше конфліктів і життя громади текло повноводною рікою.
З висоти прожитих літ бачу: де панують злагода й мир, там і рух вперед; а там, де конфлікти, – успіху місця немає.
Я вдячний депутатам сільської ради за всі їхні виважені рішення на користь Чорнянки: зокрема, Євгену Кудасу, Людмилі Гриценко, Інні Єложенко, Олені Цвєтковій, Світлані Кучеренко, Інні Жук.
– Однак ходять чутки про можливе повернення колишнього сільського голови Юрія Сєрова…
– Народна  мудрість каже: двічі в одну й ту ж ріку не ввійти. Просто дивує, як сільський голова, написавши заяву про звільнення за власним бажанням і звільнений з посади більшістю голосів, може через півроку сподіватися на повернення. Тим паче, сам проголосував за власне звільнення (за його ж словами). І що буде далі? Знову чекати нових заяв і нових виборів? Досить того, що проміжні вибори сільського голови в Чорнянці державному бюджету обійдуться в 44 тисячі гривень. А на довибори двох депутатів сільської ради витрачено 32 тисячі гривень бюджетних коштів. Де ж здоровий глузд і мораль?
– Що побажаєте чорнянській громаді?
– Вибори є вибори. Але посада сільського голови не повинна бути розмінною монетою в політичних іграх заради задоволення чиїхось особистих амбіцій.
Не слід доводити громаду до точки кипіння: така ситуація, коли громада перебуває у стані невизначеності й хитань, не може тривати довго. Треба йти вперед, а не займатися розбором конфліктних ситуацій. Чорнянці мають зробити висновки і правильний вибір.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest