Свято вільної країни, свято рідного села

Село моє із кетягом калини
І на узбіччі хата дорога.
Для нас усіх отут
коріння Батьківщини,
І хліб святий,
і мами пісня чарівна.


Ці ліричні рядки – мов епіграф до подвійного свята, яке відзначили у п’ятницю жителі Вільної України: День незалежності і День села, якому виповнився 91 рік.
У променях призахідного сонця на вулиці Каховській, на площі перед магазином, гуртувалися селяни. На асфальті розмістилася імпровізована сцена, де готувалися до музичних вітань самодіяльні артисти Роздольненського СБК, неподалік у затінку дерев кожна з трьох вулиць готувала свій святковий стіл (на фото – господині з вулиці Петровського), окрасою яких стала виставка творів декоративного мистецтва.
Концертну програму відкрив танцювальний колектив «Родзинки». Пісенні подарунки приготували для сельчан на день народження України та їхнього села Вікторія Бендус та Олена Пирогова, Сабіна Бар’єва і Росіта Кіманова, Владлен Ахтемов, а Єлизавета Мосєєва подивувала східним танцем. Були в концерній програмі і чарівний вальс, і хореографічні композиції.
На такому музично-ліричному фоні гортали сторінки історії села чарівні ведучі Світлана Ілліч-Цегельник й Наталя Ахтемова.
З глибини пам’яті воскресли імена перших поселенців, іменитих односельців, які прославили Вільну Україну сумлінною працею і героїзмом на фронтах Великої Вітчизняної.
На свято завітали і почесні гості: голова Каховської районної ради Микола Крупін, Роздольненський сільський голова Тетяна Величенко, її колега з Архангельської Слободи Андрій Шуліченко, депутати районної ради Володимир Менисенко, Микола Новаков, Галуст Алексанян, голова Слобідської сільради (Вільна Україна свого часу входила до її складу) Григорій Ротонос. До старійшин і всіх жителів села з вітальним словом звернувся від імені громади с. Архангельська Слобода Володимир Мальчиков.
У своїх виступах гості бажали іменинникам злагоди й достатку, щастя і здоров’я, а найбільш шанованим жителям села вручили святкові сувеніри. Іменинниками почували себе ровесниця села Надія Кузьмівна Ткач, подружжя трударів – Михайло й Любов Чудюки, Микола й Катерина Шпагіни, Федір і Галина Пирогови, Василь і Людмила Коршменюки, Сергій і Раїса Оласюки, Іван і Раїса Зінчуки, ветерани праці Ганна Міненок, Ванда Мала, Людмила Бенза, Любов Масюткіна…
Сьогодні Вільна Україна – це 88 господарств, 288 мешканців. А найбільшою окрасою села є багатодітні родини: п’ятеро і більше дітей виростили Олена Григорчук, Поліна Горенова, Ганна Семидубовська, Віра Алексєєнко, Надія Щербина, мати-героїня Світлана Орловська. Не кожне село може похвалитися прабабусею, яка має 12 внуків і 19 правнуків: це – Віра Олексіївна Воропаєва.
Не обійшли увагою й молодше покоління, тих, хто, вирісши у Вільній Україні, здобувши освіту, працюють за обраним фахом і в рідному селі, і далеко від батьківського порогу. Славиться село й своїми дбайливими господарями, котрих відзначено під дружні оплески односельців. Мешкають у Вільній Україні і талановиті люди: Юля Григорчук займається вишиванням, Діана Слоневська – бісероплетінням, Ніна Щербина – в’язанням, Ніна Дундук пише вірші, а Леонід Вознюк захоплюється розведенням рідкісних тварин і декоративних птахів. Священний обов’язок захисника Вітчизни виконує Сергій Шкаленко.
Цього року сільська родина поповнилася трьома маленькими жителями, найменшенький з них – Микита Халявський.
Свято вийшло на славу і надовго запам’ятається жителям села. Про це подбали і Роздольненська сільська рада, і приватні підприємці Галуст Алексанян, Анатолій Могила, Самвел Степанян.
А наостанок слід відзначити й таку особливу рису Вільної України: згуртованість її мешканців. Зібралися, наприклад, гуртом і вирішили наболілу проблему з водозабезпечення: тепер у селі вода цілодобово, а в кожному дворі – лічильники води. А є вода – й життя буяє, майже в кожному дворі – корова (і не одна), і не змовкає дитячий гомін… Недарма це маленьке село нині ставлять у приклад іншим сільським громадам.
Тож нехай тобі щастить, Вільна Україно!

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest