Районна координаційна рада

з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  відбулася в приміщенні Каховської райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА О.Вакулич.

В порядку денному традиційним уже першим питанням стала доповідь лікаря-фтизіатра Каховської ЦРЛ Н.Бунецької про стан та впорядкування міжвідомчої взаємодії закладів охорони здоров’я з профільними відомствами немедичного профілю стосовно обов’язкових профілактичних оглядів на туберкульоз клієнтів регіональних структур, пенсійного фонду, райвідділу МВС України, кримінально-виконавчої інспекції державної пенітанціарної служби. Лікар повідомила, що на сьогодні хворими на туберкульоз в районі є 72 особи, у місті – 53. Нажаль, стало більше хворих на запущені і деструктивні форми. У 19 осіб ця хвороба поєднується з позитивним ВІЛ-статусом. Щодо профілактики туберкульозу, за її словами, поки що не придумано нічого кращого ніж щеплення БЦЖ (і що важливо, відразу новонародженим) та туберкулінодіагностика. Нажаль, у І півріччі цього року вони проводилися невчасно і нерегулярно через нестачу препаратів (і це – проблема на державному рівні!). Але, починаючи з літа, вони нарешті стали надходити.

Виконуюча обов’язки головного лікаря Каховської санепідемслужби Т.Коваленко розвовідала про організацію контролю за флюорографічними обстеженнями і медичними оглядами працівників фермерських господарств, приватних підприємців, у яких працюють найманні працівники. За її інформацією, на обліку знаходяться 145 підприємців аграрного сектору, в яких працюють 2204 найманих працівники (з них 355 – у шкідливих умовах праці). Здебільшого, крупні підприємства, що працюють у нашому районі вже багато років, зобов’язуть своїх робітників проходити обстеження. Але виявляються й порушення (причому абсолютно випадково, тому що сільради, на території яких працюють підприємства-порушники, не подають про це даних ані в СЕС, ані до інших контролюючих органів). Так, ТОВ “Сади України” набирало бригади найманих робітників, котрі працювали там без документів про пройдені обстеження.

Районний координатор від обласної організації “Червоного хреста” Л.Шатня поділилася досвідом співпраці з каховськими фтизіатрами в рамках благодійної програми фонду Р.Ахметова щодо матеріальної допомоги хворим на туберкульоз та їхнього заохочення до систематичного дисціпліновоаного лікування. Ті, хто щоденно отримує ліки і не перериває свого лікування, двічі на місяць отримують набори високоякісних поживних продуктів.

Про стан здійснення профілактичної роботи щодо попередження епідемій цих двох небезпечних хвороб доповідали завідуючі Волинським, Дмитрівським та Заозерненським фельдшерсько-акушерським пунктами О.Самусенко, Л.Калініченко та І.Синицька, фельдшер Коробківського медичного закладу С.Задерій, медсестра Малокаховської амбулаторії І.Кондратюк. Також, при їхніх доповідях були присутні й активно брали участь у обговоренні Волинський та Коробківський сільські голови А.Нізкіх та І.Сегляник.

Останнім питанням наради було підведення підсумків впровадження проекту USAID/розвиток ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні по Каховському району в 2009-2012рр. Це зробила обласний консультант проекту О.Миронова, яка також пообіцяла, що Херсонська область буде й надалі виборювати участь у нових проектах з цих проблем, особливу увагу звертаючи на роботу в сільській місцевості.

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest