Нагальні питання життєдіяльності РАЙОНУ

Районна влада провела низку нарад з актуальних для мешканців сіл Каховщини питань.

Одна з таких проблем, що потребує якнайшвидшого вирішення – утримання частин районної пожежної охорони. Вона розглядалася як на спільному засіданні керівництва райдержадміністрації, райради, Каховського міськрайонного управління ДСНС, районної пожежної охорони та депутатів постійної планово-бюджетної комісії, так і в присутності сільських і селищного голів. Позаяк районний бюджет є дефіцитним, обговорювалися питання щодо подальшого утримання частин РПО за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Перший заступник голови райдержадміністрації С.Шевченко зазначив, що в перехідний період проведення процесу децентралізації фінансування пожежної охорони повинні здійснювати всі сільські ради, за винятком Малокаховської та Любимівської селищної, й довів до відома попередні розрахунки необхідного фінансування, зроблені з врахуванням кількості населення, території, спроможності бюджетів кожної із рад.

Начальник МРУ ГУ ДСНС І.Берещенко, в свою чергу, наголосив на специфіці ефективної ліквідації пожеж (особливо у віддалених від міста селах), що доводить актуальність і необхідність збереження пожежних частин, та закликав керівників органів місцевого самоврядування прийняти правильні відповідні рішення, направлені на утримання підрозділів.

Керуючий справами райради В.Любак поінформував присутніх про те, що сьогоднішнє співфінансування – це перший етап об’єднання громад. Органам місцевого самоврядування потрібно провести необхідну роботу, виконати відповідні процедури, щоб якомога швидше ввести даний процес в рамки закону.

В ході обговорення питання багатьма сільськими головами висловлювалися сумніви щодо відсоткового співвідношення сум та спроможності сільських бюджетів утримувати ці частини. Начальник фінансового управління І.Єремейчук окреслила перспективи збільшення надходжень до місцевих бюджетів та запевнила керівників у достатній їхній наповнюваності у майбутньому.

З питання організації пільгового проїзду інформували керівник АТП-16506 В.Литвиненко та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ю.Ільїна. Дане питання залишається до кінця невирішеним на рівні держави, але потребує реагування з боку місцевої влади, яка наділена правом визначитися з переліком категорій осіб, що мають право безкоштовного проїзду, та винайти шляхи й джерела фінансування наданих пільг. В свою чергу, перевізник запевнив у тому, що доки питання буде вирішуватися, пільговий проїзд здійснюватиметься в тому ж порядку, як це було й раніше.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest