Чим живе громада Чорноморівки

Незважаючи на чимало проблем, що вже роками мучать більшість українських сіл, Чорноморівка, хай і невеличкими кроками, та прагне покращити життя своїх мешканців, яких на сьогодні зареєстровано на території сільради 1010 осіб.

Як особливо помітні позитивні зрушення, відзначаються суттєві ремонтні роботи, проведені сільрадою в місцевих ФАПі та сільському будинку культури; наявність двох танцювальних колективів при СБК з чудовою сучасною костюмерною; особливо впадає в очі прекрасно впорядкована територія сільського дитсадка, що є постійнодіючим (на фото). Тут задля діточок сумлінно й злагоджено потрудилися як сільрада, так і педагоги садка, як батьки вихованців, так і спонсори – сільгосппідприємства, що працюють на землях Чорноморівки. У фінансовому плані  Чорноморівська сільрада показує темпи зростання доходів загального фонду бюджету вищі, ніж ці показники становлять у середньому по Каховському району. Також примітно, що Чорноморівка (одна з небагатьох в районі) не має заборгованості за оренду меліоративних систем.

Фіксуючи недоопрацювання сільського виконкому, районна влада звертає увагу на  непроведення моніторингу самовільних забудов житлових будинків та господарських споруд; при перевірці  суб`єктів підприємницької діяльності ПП «Баклан І.Л.» та СТ «Чорноморівське» встановлено, що  гранична торгівельна надбавка застосовується до ціни постачальника, а не виробника, що суперечить чинному законодавству. Серйозною проблемою в селі є водопостачання: сільське комунальне підприємство обслуговує 256 абонентів, з яких тільки 17 забезпечені індивідуальними лічильниками. Тариф на послугу складає 7,85 грн. за 1 куб.м³ води, котра подається по графіку протягом двох години на добу та не відповідає усім критеріям якості й  використовується населенням лише як технічна.

Не на користь комфортності проживання в селі є й той факт, що СКП не надає послуги з вивезення твердих побутових відходів, ритуальні послуги та послуги з благоустрою. Крім того, Чорноморівський сільський голова Володимир Гузь озвучив ще одну нагальну проблему: відсутність у селі автобусних зупинок, облаштування яких ускладнює вимога Облавтодору (котрому належить ця дорога) перед проведенням робіт по встановленню зупинок збудувати заїзні кишені на дорожньому полотні. Це потребує додаткових 300-400 тис. грн., яких сільрада не має. При тому, зазначає сільський голова, така вимога вбачається йому не зовсім справедливою, позаяк деякі сусідні сільради встановили зупинки без подібних кишень, і до них Облавтодор поставився чомусь більш поблажливо, ніж до Чорноморівки…

Серед позитивних зрушень Володимир Вікторович назвав проведену роботу з розвідки свердловин для забезпечення мешканців питною водою. В цьому сільраді також активно допомагають місцеві сільгоспвиробники, розуміючи всю важливість цієї шляхетної справи для покращення якості життя чорноморівців.

Також у 2016-2017 рр. сільрада планує виділити кошти на розробку генерального плану села; на подальший ремонт будинку культури; на заміну водогону по вулиці Східній; на оновлення обеліску на честь земляків, загиблих у Другій світовій війни, який був установлений ще в 60-ті роки минулого століття і вже морально застарів… У планах – і розширення спектру послуг сільського  комунального господарства, і вирішення питання з встановленням опалення СБК у зимовий період, і відновлення роботи громадського формування з охорони правопорядку (яке, на жаль, припинило своє існування у 2012 році через нефінансування)…

Роботи попереду, дійсно, чимало; коштів потрібно ще більше. З цього приводу, як реальний варіант вирішення нагальних проблем села, районна влада рекомендує Чорноморівській сільраді активно долучатися до розробки проектів для отримання (на умовах співфінансування) коштів з Фонду регіонального розвитку, зі свого боку обіцяючи допомогу в юридичній підготовці необхідної документації.

За матеріалами колегії Каховської РДА записала Ірина СОШНІКОВА.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest