Свято для всіх поколінь у Любимівці

У кожного покоління свої свята і свої герої. Хоч невблаганний час переписує сторінки історії, виносячи на осуд людський невідомі факти про минуле, 9 Травня, як і багато десятиліть поспіль, каховчани мітингом-реквіємом вшановують  всіх, хто поліг на фронтах Другої Світової, всіх тих, хто захищав свою землю від ворога, щиро вірячи у перемогу добра над злом, даруючи нам з вами життя під мирним небом.
Простіть нам, що знову гримить і здригається земля…
Ми виправимось… Україна знову стане мирною і квітучою!
Бо ми любимо свою Батьківщину не менше, ніж любили її ви…

9 Травня сонячного і теплого ранку біля меморіалу загиблим воїнам у Любимівці розпочався урочистий велелюдний мітинг на честь 71-ї річниці Перемоги над нацизмом.
Земляків та гостей Любимівки щирими проникливими словами привітали селищний голова Сергій Коновалов та настоятель Свято-Троїцького храму Любимівки протоієрей Миколай Зінов’єв.

Цікавим і зворушливим для всіх поколінь, присутніх на святі, став концерт від місцевих юних аматорів з дитсадочка «Колосок», обох любимівських шкіл, селищного будинку культури та професіоналів з Каховського районного Будинку культури ім.Фрунзе. У творчих номерах, з вдячністю сприйнятих глядачами, лунали й пронизливі  мотиви туги за жертвами непоправної безпрецедентної трагедії ХХ століття, і гордість за подвиг українського та інших народів, що винесли на своїх плечах воєнний тягар та, як могли, наближали довгоочікуваний мир, і нотки безпосередньої дитячої радості й надії жити під мирним небом рідної країни…

Завершився мітинг урочистим салютом із рушниць під час хвилини мовчання та покладанням квітів до меморіалу загиблим односельцям. Довгим людським струмком потяглися молоді й старі уздовж стели з викарбуваними іменами вихідців з Любимівки, які й зараз лежать у полях та братських могилах по всій Європі, що палала в страшні роки Другої Світової війни… Особливо тремтливо було бачити, як матері та бабусі знаходили на стелі й показували маленьким дітлахам дорогі імена родичів, що так і не повернулися у своє мирне й уквітчане село. А їхні нащадки-воїни,  учасники АТО Анатолій Дудка та Роман Дерюгін виконали почесну місію покладання вінків до могили невідомого солдата та могили першого голови колгоспу в Любимівці,  почесного члена громади Якова Микитовича Малишенка.

Також, за уже багаторічною доброю традицією, всі учасники й гості мітингу були запрошені до столів на галявині понад сивим Дніпром, аби скуштувати смачну кашу та гарячий, свіжий, одразу з багаття, шашлик, де й продовжилося неформальне спілкування: чулися теплі спогади та пісні тих гірких і водночас героїчних воєнних років.

Напередодні свята Великої Перемоги, 5 травня, в Любимівській селищній раді відбулися урочистості, головними гостями яких стали ветеран-фронтовик Василь Никанорович Гривков і вдова померлого учасника війни Ганна Олексіївна Набок.
– З кожним роком ветеранів Другої світової залишається все менше і менше, – зазначив селищний голова Сергій Коновалов. – Обов’язок кожного з нас – не просто пам’ятати про їхній подвиг, а й всіляко допомагати і підтримувати героїв у різних життєвих ситуаціях.

Також селищний голова подякував голові РДА Валерію Салтикову за увагу й турботу про людей похилого віку.
Солістки вокального ансамблю «Любимівські співаночки» Тамара Аїстова і Зінаїда Барабанюк подарували своїм односельцям задушевні пісні, а учні школи №2 порадували своїм пісенним і танцювальним мистецтвом. Крім привітань, ветерани отримали подарунки від селищної ради та райдержадміністрації.

Сьогодні багато героїв-визволителів у силу свого віку і здоров’я вже не виходять з дому, тому з подарунками та привітаннями з майбутнім святом голова райдержадміністрації В.Салтиков разом з С.Коноваловим, секретарем селищної ради Мариною Димченко та головою районної ради ветеранів Станіславом Соколовським завітали додому до ще одного фронтовика – Івана Сидоровича Михайленка.

Також подарунки були вручені солдатським Наталії Федорівні Доманюк, Неонілі Семенівні Задорожній, Надії Олексіївні Кривець, Мотроні Леонтіївні Захарченко, а також Марії Михайлівні Кіло. На жаль, вже не довелося зустрітися з ветераном війни Вірою Василівною Філіп’євою: вона померла всього за кілька днів до свята. Вічна пам’ять!

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest