Недбалість водіїв – дорога в один кінець?

З огляду на необхідність, практично щотижня доводиться користуватися з’єднанням «Каховка-Херсон».
До напіврозбитих доріг та «кусючих» для пересічного громадянина цін  вже звикла. Але… не дає спокою недбалість, з якою водії ставляться до своєї роботи. Адже, крім власної безпеки і цілісності свого авто, водій маршрутки має бути відповідальним за те, щоб доставити з одного пункту в інший усіх своїх пасажирів … Без втрат!

Дуже часто стаю свідком розмов водіїв по мобільному телефону практично усіх рейсів.
І ось знову я як пасажир спостерігала, як водій маршрутки, без докорів сумління, спочатку кілька разів переговорив по телефону, проїжджаючи досить жваву трасу перед в’їздом на Каховську ГЕС, а потім дістав яблуко і почав його їсти! А мені стало дуже страшно…Бо водії свідомо чинять правопорушення, і не знати про те, що за законом подібні дії  підпадають під статтю, вони не можуть.

Всі, хто сидить за кермом, знають, що за розмову по мобільному телефону згідно ч. 2 ст. 122 КпАП передбачено покарання штрафом від 425-510 грн. Якщо при цьому виникла аварійна ситуація – штраф збільшується від 680 до 850 грн., або водія можуть позбавити водійських прав на 6-12 місяців.
Якщо  в момент керування транспортним засобом ви говорите по телефону і ваші  руки зайняті ним,  то ви потрапляєте під штраф при пред’явленні вам  звинувачення в даному правопорушенні. Ось що сказано в ч.2 ст. 122 КУпАП відносно розмови по мобільному телефону: «користування водієм під час руху ТЗ засобами зв’язку, не обладнаних технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання)…».

Кожен житель нашого міста так чи інакше користується послугами рейсових автобусів і маршруток. Якщо бачите подібне порушення, а вони зустрічаються дуже часто, то робіть зауваження водію  – так у вас буде хоча б шанс на безпечний шлях. Водій, який не слідкує за дорогою – нонсенс! Водій, який не дбає про безпеку пасажирів, не має права займати місце за кермом. Життя людське поверненню не підлягає. Шкода, що ця істина «доходить» до усіх нас іноді із запізненням.
Олександра Уманець, каховчанка.

Р.S. За останні півроку на Херсонщині в результаті ДТП загинуло понад сто осіб, близько 500 – серйозно поранені. Не давайте статистиці шансу на збільшення.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest