Новини Чорнянської сільради

Поспілкувавшись днями з Чорнянським сільським головою Іриною Хомою, ми укріпилися в упевненості, що Чорнянська громада рухається вперед та активно розвивається; звичайно, має й низку нагальних проблем. Деякі з них сільраді вдається долати самотужки, але є й такі, котрі без допомоги районної та обласної влади просто не вирішити… Отже, по порядку.

Підходить до свого завершення реконструкція стадіону с.Чорнянка (на фото ): проведено світло, куплений мотор до насоса для поливу футбольного поля та аератор для підгодовування й оновлення трав’яного покриття. Також уже закуплено м’ячі та форму для місцевої футбольної команди. На всі ці цілі загалом із сільського бюджету було виділено близько 60 тис. 760 грн. Але стадіон ще потребує подальшого вдосконалення умов як для спортсменів, так і для вболівальників: необхідно реставрувати трибуни. Про допомогу в цьому чорнянська громада просить районну владу, адже на стадіоні проходять ігри між командами не тільки Каховщини, а й сусідніх районів, і нерідко навіть обласні змагання.

*** Загалом на благоустрій у 2016 році з сільського бюджету виділено 145 тис. грн., з яких уже використано 48 тис. – на косіння трави, вивезення сміття, облаштування місцевого кладовища; навесні було виконано грейдування доріг на суму 12 тис. грн. Ведеться капітальний ремонт вулиці Фрунзе, головним завданням якого є укладення нового дорожнього покриття. На ці потреби вже витрачено 293 тис. грн., і найближчим часом планується виділити ще 130 тис. грн.

*** 60 тис. грн. виділив сільський бюджет на харчування учнів 1-4 класів Чорнянської ЗОШ. Для проведення оздоровлення дітей пільгових категорій, що проживають на території сільради, уже придбано на суму 28 тис. 560 грн. вісім путівок – незабаром у приморський табір «Дельфін» відправляться діти учасників АТО, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, обдаровані школярі, які протягом минулого навчального року брали участь і посіли призові місця в конкурсах не тільки районного, а й обласного та всеукраїнського рівнів. Примітно, що Чорнянка в цій справі пішла трохи іншим шляхом, ніж більшість каховських сільрад: путівки закуплені цілковито за бюджетні кошти, без необхідності батькам чи опікунам доплачувати власні гроші.

*** Болючою проблемою для чорнянського бюджету залишається утримання місцевого пожежного відділення №2. У тому, що воно необхідне, немає жодних сумнівів, адже останнім часом почастішали пожежі не тільки в Чорнянці, а й у сусідніх селах. Зважаючи на віддаленість розташування ДПРЧ-13 (місто Каховка), за відсутності таких місцевих пунктів, як у Чорнянці, рятувальники б діставалися до місць екстрених викликів часто-густо уже на самі згарища. Чим ближче до місця події розташоване пожежне відділення – тим більша вірогідність успішності боротьби з надзвичайною ситуацією. Це розуміють навіть діти, тому не можуть не розуміти і представники влади. Але чомусь допомагати в утриманні відділення Чорнянській сільраді аж ніяк не «рветься» більшість депутатів ані сільських, ані районної рад…

При тому, що вже була оголошена домовленість про співфінансування, та при тому, що не так давно стався випадок, коли чорнянські пожежники допомагали гасити пожежу у Кам’янці, частину – 15 тис. грн. – внесла лише Новокам ‘янська сільрада. Наразі надійшли дані, що Кам’янська сільрада погодилася внести на цю справу 40 тис. грн. А ось Коробки, які за вищегзаданною домовленністю мали виділити 30 тис. грн., мовчать і досі…
Зате Чорнянська сільрада лише за півроку витратила на фінансування цієї статті 134 тис. 885 грн.! «Це просто непосильна для нас сума, зважаючи на те, що на початку року нам «доводили» про необхідність нашого внеску в розмірі 90 тис.грн. на рік, а пожежникам на зарплатню ще потрібно близько 60 тис. грн., – бідкається Ірина Вікторівна. – Боюся, що в другому півріччі у нас уже просто не вистачить сил тягнути цей фінансовий тягар. І що тоді? Закривати відділення й сподіватися лише на каховських рятувальників? Хочеться, врешті-решт, побачити розуміння як з боку колег-сусідів, так і втручання у вирішення нагальної проблеми районної влади, поки ще не пізно».

*** Іще одним «завислим питанням» та прикладом ігнорування народної думки стала сумнозвісна проголошена децентралізація. Точніше, сумнозвісним можна назвати вже систематичне розходження між декларуваннями, як вона має проходити за законом, та тим, як ці декларації на ділі гальмуються на рівні обласної влади. «Ми вже давно визначилися об’єднатися в єдину громаду разом із Новокам‘янкою, і це було цілком добровільне й зважене рішення громадян обох сільрад. Підготували повний пакет необхідних документів, направили його в облраду та облдержадміністрацію… Але з їхнього боку – тиша.

Вже більше року ми йдемо у цьому напрямку, але прикро, що не бачимо віддачі від обласного керівництва. Мабуть, у найближчий час, якщо в рішенні нашого питання нам не допоможуть каховчани-депутати облради, будемо змушені писати офіційного листа на ім’я В.Гройсмана, можливо, хоч від нього почуємо принаймні якісь роз’яснення нашої ситуації?» – ділиться Чорнянський сільський голова. Загалом-то, за її словами, новоутворена громада буде цілком життєздатною й успішною.

Проблемою для Чорнянки й досі залишається відсутність дитсадка, але і в ній уже намітилися шляхи вирішення. «Так само очікуємо рішення сесії облради на наше подання про закриття у Чорнянці геріатричного пансіонату, де зараз знаходиться лише шість підопічних, яких доцільніше й зручніше для них буде розмістити у Каховському закладі, а будівлю, що звільниться, перепрофілювати під дитсадок, – повідомляє І.Хома. – Але, розуміючи, що то – праця не одного місяця, паралельно дійшли домовленості з владою с. Костогризове, котра пообіцяла відкрити в їхньому сільському дитсадку дві групи для чорнянської малечі, яку вони ж і зобов’язуються підвозити за всіма вимогами, тим паче, що Костогризове уже має успішний досвід підвозу дітей з найближчих  сіл у свій місцевий дитсадок».

Записала Ірина СОШНІКОВА.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest