У Каховці сьогодні відзначили День Військово-Морських Сил України

“Какой єщьо День ВМС сєгодня? Ето же в послєднєє воскрєсєньє іюля отмєчаєцца! Ну і шо, шо убівают украінцєв, так ім і надо! Ми отмєчалі і будєм отмєчать етот празднік в концє мєсяца!” – казали мені вчора і сьогодні деякі каховчани.

Людей, які прийшли відзначити День ВМС України 3 липня (перша неділя липня) були одиниці. Прапор, що було урочисто піднято на Набережній – дуже символічний. Це прапор колишнього ракетного катеру “Каховка”, що було вивезено з окупованого Криму 13 березня 2014 року групою каховчан. Не треба забувати, що в березні 2014 року під час військового вторгнення росіян в Україну саме каховчани виявилися єдиними представниками Херсонщини, хто не побоявся відправити 3 експедиції в окупований Крим, на окуповані українські кораблі. Саме в Каховці на території Херсонської області народився волонтерський рух допомоги нашим військовим.

Проігнорували цей знаковий для України день майже всі можновладці – ані секретаря Каховської міської ради, ані міського голови, ані депутатів Каховської міської ради від Самопомочі, Опоблоку, БПП та усіх інших політсил в цей день на Набережній міста не було помітно. Прийшли лише депутат Каховської РАЙради від Батьківщини Олександр Бойко і в. о. першого заступника міського голови Каховки/депутат міськради від Опоблоку Павло Пуляєв.

-Мало хто пам’ятає про те, що у Каховці до 2004 року навіть День Незалежності офіійно ніхто не святкував, – нагадав начальник відділу у справах молоді та спорту Каховської міськради, один із тих, хто вивозив прапор ВМС України з катеру “Каховка” в березні 2014 року Віктор Зубков. – У 2002 році я зробив зауваження про це місцевим козакам, бо навіть вони ніяк не відзначали День Незалежності України, і у 2002 році почали неофіційно збиратися 24 серпня. Згодом це набуло офіційних ознак. Тож, так, сьогодні на Дні ВМС України на Набережній зібралося з десяток чоловік, але я вірю, що з кожним роком їх буде все більше і більше.

Олег Батурін.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest