Каховчани – в переможцях Міжнародного кінофестивалю UNICA

19-26 серпня в Румунії (м. Сучава) відбувся 78-й Міжнародний кінофестиваль, який щорічно проводить Міжнародний союз непрофесійних кінематографістів під егідою ЮНЕСКО – UNICA. Він об’єднує федерації кінолюбителів і молодих кінематографістів з 35 країн світу.
Українську програму фільмів на фестивалі представляла громадська організація «Фестиваль «Кінокімерія» (голова правління і директор фестивалю «Кінокімерія» – Євген Максимов), як офіційний член UNICA від України.

На фестиваль було представлено 121 фільм з 24 країн, 13 фільмів – молодих професійних кінематографістів, 22 фільми – молодих кіноаматорів віком до 18 років, решта фільмів представляли кіномани більш дорослого віку.

У програмі фестивалю традиційно змагалися фільми в номінації «миттєвий фільм». На цей раз було представлено 26 фільмів з 18 країн, в тому числі з України. Номінація цікава тим, що окреме журі з представлених фільмів відбирає конкурсну програму з 16 фільмів. Жеребкуванням відбираються 8 пар фільмів, які змагаються між собою, і завершується це вибором трьох кращих фільмів, які ділять між собою перше, друге і третє місця. При цьому вибір здійснюється учасниками фестивалю через голосування.

Представлений в українській програмі однохвилинний фільм «Я покажу тобі кіно» (автори –  уродженці міста Каховка Віктор Бикодир, член Союзу кіноматографістів України, заслужений працівник культури, людина, закохана в кіно і режисуру, та студент Ігор Воронін) в цьому захоплюючому змаганні відірвалися від інших і отримали заслужене третє місце!

– Я зняв цю стрічку зі своїм онуком Ігорем Вороніним, який вчиться на операторському факультеті в Києві.  Актори – Віктор Хміль (журналіст «Гривні») і моя внучка Сашенька , – розповідає Віктор Бикодир. – Спочатку ми зняли фільм на 7 хвилин, а потім я подивився і вирішив, що з стрічки можна зробити однохвилинку. А тема цікава ось чим. Голлівуд давно взяв першість в кіно і завоював глядача. Але разом з кінокультурою американців до нас прийшло їхнє сприйняття кіно. Якось я пішов в кінотеатр. Дивлюся в зал: мами, тата, діти сидять з величезними склянками з попкорном, напоями. На екрані – детектив, ллється кров, а глядачі масово жують і п’ють. Як на мене, сприйняття кіномистецтва – жахливе! Я давно не був у такій атмосфері, і мене це вбило.

Тому народився такий сюжет: внучка веде свого діда в кінозал, і той неприємно дивується від всього, що відбувається. Тоді він бере її за ручку і веде до себе додому, дістає 16-міліметровий фільм і показує на екрані чоловіка, який теж жує. Але це великий Чарлі Чаплін, який в комедії «Золота лихоманка» їсть черевик. Внучка сміється, а у діда на очах виступили сльози, – розказав про сюжет картини-переможниці фестивалю режисер.
На XI Міжнародному кінофестивалі «КІНОКІМЕРІЯ» 22-25 вересня 2016р. в Скадовськ очікуємо досить цікавих фільмів, які гідно зможуть представити Україну в 2017 році у Дортмунді (Німеччина), де відбудеться 79-й Міжнародний кінофестиваль UNICA.

Власна інформація.
Фото  з сімейного архіву Віктора Бикодира та Оксани Вороніної.

Дякуємо за відгук!