Волонтерський автопробіг ВГС «Кордон» – батальйони «Айдар», «Херсон»

З 9 по 13 жовтня  Всеукраїнська громадська спілка «Кордон» міст Каховка й Херсон та громадська організація «Ніхто, крім нас» ветеранів війни і Афганістану, десантних військ, прикордонної служби й учасників АТО організували та провели автопробіг в зону АТО до земляків і побратимів  з батальйонів «Айдар» та «Херсон».

Волонтери громадських організацій зібрали велику кількість продуктів, овочів, фруктів, предметів першої необхідності, гігієни, різних  смаколиків та випічки, маскувальні сітки,  бензопили, енергетичні  продуктові набори для спецпризначенців, сухі борщі, рибні консерви та кошти на заправку автотранспорту.

По дорозі на схід нашої країни ми бачили неймовірні краєвиди та схід сонця, але  засмутила  пустота на дорогах, в містах і селах, де поселився страх війни та зневіри.  Тільки очікування миті зустрічі з побратимами надихали та підтримували всі наші автоекіпажі.
Зустріч була неймовірно теплою, щирою та радісною.  Ми провідали  II Афганську штурмову роту батальйона «Айдар», де на відстані 1200 м від «русского міра» нагородили медаллю «За вірність українському  народу» та  почесними грамотами захисників України, справжніх  патріотів, які, не шкодуючи здоров’я та життя,  відстоюють  гідність соборної незалежної України. Серед них – наш земляк мешканець м. Каховка Олександр Буряк, якому честь і слава.

Стемніло. Веселі та жартівливі  хлопці змінилися, стали більш зібраними та  розійшлися по позиціях. Тільки  музичний колектив «Кордон» виконував  українські пісні на подвір’ї  розбитої  хати.
Ніч була неспокійною: з лівого боку  накривали Мар’їнку з мінометів, а другий блок-пост «Айдару» вів бій  праворуч. Саме тоді особливо гостро  ми відчули: життя на війні ділить людину на «до»  і «після».
Вранці  розвезли  волонтерський вантаж по блок-постах. Мить прощання – незабутня, тепла по-братерськи. Ми прощалися ненадовго, а вони – нібито назавжди.

Далі повела нас дорога в підрозділ військової патрульної служби ЗСУ – батальйон «Херсон», де проходять службу мешканці Херсонської області,  серед них і наші каховчани.  Всіх їх  наша команда волонтерів порадувала домашніми харчами, українською піснею, нагородами та відзнаками, але радість зустрічі перервала команда: «На виїзд!».

Поїздки в зону АТО, побачене та почуте надихає на подальшу волонтерську роботу, підтримку Збройних сил України та нашої держави, а в громадській роботі – на зміни в суспільстві та в державних структурах, щоб не звучало від чиновників високого рангу слів: «Мені це не цікаво!».
Щира вдячність за підтримку проекту «Автопробіг дорогами АТО» від волонтерського підрозділу  осередку  Всеукраїнської громадської спілки  «Кордон» м.Каховка та Каховського району – батькам, учням, педагогічним колективам  ЗОШ №№ 1,3,4,5,6, Каховської гімназії; трудовим колективам Каховської районної бібліотеки ім. М.Братана, Каховським дитячим  дошкільним  закладам та  методичному кабінету відділу освіти Каховської міської ради, обласному дитячому  будинку інтернатного типу «Радість», Каховської дитячої амбулаторії (завідувач Сєнова Л.А.);

військовим капеланам; сім’ям учасника АТО з смт. Любимівка Юрія Онищенка; Тетяни Коваль з м. Каховка; приватного підприємця  Юлії Ільїної з Каховки;  учасника АТО з Миколаєва Володимира Ярмольчука; Володимира Федченка та Максима Біжана з Каховки; фермера  Юрія Міхалевича з Червоного Перекопа; учасника АТО, волонтера ВГС «Кордон»  Володимира Галкіна;  Ірини Ліфінцевої, волонтера ВГС «Кордон» з м. Каховка;  Юрія Кифорука, УБД в Афганістані, волонтера ВГС «Кордон» з с. Семенівка;

Лідії Назарук, волонтера ВГС «Кордон»; приватного підприємця Тетяни Дяченко;  підприємствам: ПрАТ «Чумак (директор з безпеки та зв’язків з громадськістю Олександр Бойко), ТОВ «Агробізнес» (фінансовий директор Данило Репілевський),  ФГ «Таврія-Скіф» з с. Роздол Запорізької області (голова Олег Каліман); центру допомоги воїнам АТО при Каховській РДА.
Ваша щира допомога рятує не тільки життя нашим бійцям, а і душу гріє: вістями й гостинцями з рідного краю, небайдужістю, сімейним теплом і вірою  в кардинальні зміни  на краще в нашій державі.

Любіть Україну! Слава героям!
З повагою, Олександр НАЗАРУК,  голова ВГС «Кордон» м. Каховка та Каховського району.
Бажаючим надати свою волонтерську та меценатську допомогу можна звертатися за тел. 0958827065 (Олександр Іванович).

Дякуємо за відгук!