Дорогу – патріотичній учнівській молоді

vv_ps3rjffkМолодість — це найкращий період в житті людини.
І гріх не використати цей період з максимальним задоволенням! Адже краще, ніж подорожі, людство, мабуть, поки нічого не придумало. До того ж, будь-яка мандрівка в далекі або ближні міста дарує безліч знань, спогадів, почуттів та емоцій.

З 18 по 20 жовтня в Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру відбувся Всеукраїнський форум українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – українці!», організований та проведений Міністерством освіти і науки України та Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Цей захід пройшов з метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, відзначення Дня захисника України і Дня українського козацтва та подальшого вдосконалення форм учнівського самоврядування.

Для участі у заході зібралася активна учнівська молодь зі всіх областей України та м. Київ. Серед них була і я, учениця 11-А класу Козацької республіки імені Богдана Ружинського Каховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Лубяна Влада. Мені випала можливість бути присутньою на цьому форумі, бути частиною Херсонської делегації з восьми осіб та представляти область.

Урочисте відкриття Форуму відбулося 18 жовтня в Українському домі. Учасників привітали: головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Бут С. В., головний спеціаліст з питань національно-патріотичного виховання Міністерства освіти і науки України Грива А. М., директор Українського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Савченко Н.В., доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Петрочко Ж.В., доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України Падалка С.С.
В перший день роботи Форуму на нас чекала цікава екскурсія Києвом та його визначними місцями, найвіддаленішими й містичними куточками та ознайомлення з історією столиці України.

19 жовтня в рамках форуму відбулася історико-патріотична краєзнавча конференція, де на секційних засіданнях делегати мали змогу представити власні пошуково-дослідницькі роботи у трьох тематичних секціях: «Український виховний ідеал та українець ХХІ століття: хто він, мій сучасник?»; «Відзначення національних дат і їх роль у відновленні історичної пам’яті та формуванні національної ідентичності»; «Українське козацтво в історичній традиції та в сучасних умовах розвитку Української держави».

Саме в останній секції я захищала роботу, яка мала назву «Молодіжний таборовий збір «Соснова Січ-2016. TERRA COZACCORUM» як елемент національно-патріотичного виховання на козацьких засадах в сучасних умовах розвитку Української держави» (керівник  Папаконстанді Марія Миколаївна).

Адже за сучасних умов, при відкритості усіх історичних джерел, вкрай необхідно звертатися до славної історії запорозького козацтва, привертаючи особливу увагу до його найкращих традицій в історії становлення України як козацької держави.

Більш того, метою проведення таборування «Соснова Січ» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості, самовідданості та активної громадянської позиції, здорового способу життя й фізично розвиненої особистості, а це, як ніколи, важливо на момент творення сучасної України. На захисті своєї роботи я мала змогу запросити усіх присутніх і бажаючих до нас у гості, на терени Каховщини та Каховського району, і як приємно було почути у відповідь від представників Запорізької області, що обов’язково відвідають нас, тому що вони – скаути, захоплюються такими видами вишкільного таборування.

Всеукраїнський Форум українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – українці!» не мав на меті створити конкуренцію та поділяти наші роботи на призові місця. Це був захід, де активна українська молодь з проявами патріотизму у позашкільному житті та самоврядуванні ділилася своїм досвідом з такими ж однодумцями.
Також в цей день було проведено тематичний виховний захід на базі музею української природи, побуту та архітектури «Мамаєва Слобода». За підсумками роботи конференції було видано збірник тез пошуково-дослідницьких робіт учнів з його врученням кожному учаснику на закритті разом із дипломом учасника форуму.

20 жовтня відбулося підбиття підсумків Форуму. Із заключним словом та побажаннями подальших успіхів у пошуково-дослідницькій діяльності та навчанні перед учасниками виступили Савченко Н.В., директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Грива А.М., головний спеціаліст з питань національно-патріотичного виховання Міністерства освіти і науки, Рондзістий Т.І., директор Міжнародного благодійного фонду «Центр національного відродження». У виступах відзначалось, що наша молодь власними помислами, ділами, вчинками доводить своє бажання жити у вільній Україні, виявляє свою небайдужість до її долі. Адже саме нам, молодим та завзятим, – творити прийдешній день і майбутнє України. Про це свідчать ті роботи, які були презентовані на форумі.

Зі словами подяки та побажаннями подальшої співпраці до організаторів форуму звернулися учні й керівники делегацій із багатьох куточків України.
Цей форум неймовірно перевернув мій внутрішній світ… Безліч нових знайомств, спогадів і, найголовніше, – досвіду. Нині я продовжую спілкуватися з людьми з найвіддаленіших кутків: Чернівців, Тернопільщини, Запоріжжя та інших областей України, представники яких були на всеукраїнському форумі українських патріотичних справ учнівської молоді «Ми – українці!». Прощатися нам взагалі було  досить складно, тому що цей захід дуже зблизив і об’єднав нас.

Мене переповнюють емоції, коли  згадую про це дійство. І враження – тільки позитивні, незважаючи на такі «дрібниці», як умови проживання та харчування.
Молодь є рушійною силою теперішніх суспільних процесів, майбутнім нашої держави. А в інформаційному потоці сьогодення так легко їй заблудитись і стати інструментом в чужих, не завжди хороших, руках. Тому настільки важливо – дати молоді можливість розвитку духовного, можливість спілкуватись один з одним та проводити разом побільше часу в колі мудрих і щирих людей. Я вдячна організаторам цієї зустрічі, що така можливість була нам дана.

Влада ЛУБЯНА, учениця 11-А класу Козацької республіки імені Богдана Ружинського Каховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, представник делегації Херсонської області.

Дякуємо за відгук!