Творча резиденція «Чорнянка-Futurum» пройде шляхами славнозвісної Гілеї

З 14 по 19 травня у Каховському і Бериславському районах проходить унікальна подія – творча резиденція «Чорнянка-Futurum».
Що таке творча резиденція? Цю подію від інших виділяє її мета та спосіб проведення – молодь зі всієї України, а саме з Волині, Київщини, Полтави, Миколаєва, студенти переміщених вузів з Донбасу, і звісно, з Херсона – приїхали на 6 днів у Таврійський край. Мета – малювати історичні місця творчості видатних людей українського футуризму, і на території славнозвісної «Гілеї» Давида Бурлюка (с.Чорнянка) створити конструктивне бачення нового майбутнього нашої країни у вигляді маніфесту творців.

30 молодих художників створять колекцію картин для мобільної виставки, експозиція яких проходитиме у галереях і вузах Каховки, Херсона, Луцька, Полтави, Києва. Творці напишуть новий маніфест, на кшталт маніфесту футуристів, який був написаний 105 років тому.
Проект присвячений 135-річчю від дня народження «американского Ван Гога» – так називали Давида Бурлюка в Америці. На початку ХХ століття в Чорнянці в маєтку графа Мордвинова зустрілися шляхи творців, кожен з яких був самостійною зіркою на власному небосхилі, а тут їхні траєкторії перетнулися в один і той же час: Гуро і Хлєбніков, Ліфшиц і Маяковський, брати Бурлюки.

Саме у с. Чорнянка Каховського району був написаний маніфест «Ляпас суспільному смаку», тут жив і творив батько українського, російського і японського футуризму Давид Бурлюк, тут викладав у  місцевій школі та вчився писати вірші Володимир Маяковський, тут створив свої дивовижні зошити Велемир Хлєбніков.

«Час рухається по спіралі, і я вірю, що виросли нові українські Бурлюки і Хлєбнікови, що вони готові написати своє бачення та  запустити нову спіраль українського сучасного мистецтва й  активізму. І часи для нашої країни майже такі ж, як були на початку ХХ століття для Російської імперії. Чи зробимо ми висновки, чи вистачить у нас мудрості й толерантності, чи зможемо достукатися та зрозуміти один одного, як сприймемо уроки і який меморандум напишемо для себе і своєї неньки-України? Все це – в руках молоді. І саме це буде початком того великого проекту, який ми плануємо почати на землі древньої Чорнянки», – каже автор і керівник проекту Павло Ярмій, глава правління ГО «Агенції регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад».

Також у ці дні молодь писала краєвиди Національного природного парку «Нижньодніпровський», «кам’яні вишиванки» на будівлях старого міста Нова Каховка, литовську Вітовтову башню, краєвиди Каховського водосховища, види виноробного господарства князя Трубецького, славетні водоспади біля руїн замку Трубецьких. Якщо ви – представник місцевої молоді, школяр і бажаєте долучитися до професійних митців та поруч створити власні шедеври під час пленерів, то ви можете приходити зі своїми матеріалами та долучатися до творіння. Аби приєднатися, дзвоніть координатору проекту – Кулаковій Вікторії за телефоном 095-046-01-58.

Можете також слідкувати за пленерами на сторінці проекту у фейсбук «Творча резиденція Чорнянка-Futurum».
Перша експозиція мобільної виставки найкращих картин учасників проекту відбудеться 19 травня на відкритті Таврійського туристичного конгресу – в колонній залі шато князя Трубецького, в с. Веселе Бериславського району. Даному проекту буде присвячена одна з презентацій конгресу в секції «Інноваційні атракції в туризмі – шлях до успіху в туристичному бізнесі».

“Чорнянка-Futurum” є трансрегіональним соціальним проектом, який організовують ГО «АРР Таврійського об’єднання територіальних громад»​ (м. Нова Каховка), Херсонський державний університет, ГО “Молодіжна платформа” (м. Луцьк) та “Координаційний центр переміщених ВНЗ” (м. Київ). Проект проходить за підтримки Британської ради в Україні в рамках програми “Активні громадяни” (http://www.britishcouncil.org.ua/active-citizens), управління культури Херсонської ОДА, Каховської районної ради, Бериславської районної адміністрації, сільради с. Чорнянка та бази зеленого туризму «Козак».

Дякуємо за відгук!