Бережіть дітей!

Не зважаючи на Указ Президента України від 15.05.2017 №133/2017 «Про рішення Ради безпеки і оборони України від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», неповнолітні особи, які проживають на території України, продовжують користуватися соціальною мережею «ВКонтакте» за допомогою віртуальних приватних мереж та можуть потрапити під негативний вплив із суїцидальним контентом. В соціальній мережі «ВКонтакте» поширюється інформація про впровадження нової програми «Рудий Лис». Зафіксовані випадки розсилання програмою «Рудий Лис» дітям завдань суїцидального або небезпечного для життя характеру.
Що можна зробити для профілактики і боротьби з таким явищем батькам? Паніка?!Це не вихід. Ідеально, щоб у родині були близькості стосунки, які б давали дитині відчуття опори, відчуття життя, свого місця в ньому. Для формування прив’язаності і відчуття близькості потрібні дуже прості речі. Це, наприклад, просто подивитися трохи довше в очі один одному. Це трохи сповільнитися, створити сімейні ритуали, питати дітей не тільки про те, що вони “отримали в школі”, а й про те, яка музика їм цікава, показувати їм, що ми живі і розвиваємося. Крім того, треба займатися вибудовуванням зв’язків у родині. Для дитини не очевидна наша любов. Варто відверто сказати дитині щось на кшталт: “Ти такий важливий для мене, мені так шкода, що я не завжди можу дати тобі підтримку, але повір мені: все, що я роблю, я роблю з любові до тебе. Іноді я помиляюся, але також з любові. Я дуже вірю у твій потенціал. Я вірю, що тебе і нас чекає щось дуже хороше”. Можна звичайно казати не слово в слово, але це той посил, який має лунати від батьків.
Шановні батьки не ігноруйте своїх дітей, щоб вони не шукали любов та підтримку в іншому місці.

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук!