Крок до вирішення проблеми безпритульних тварин зробили в Коробках

З 20 по 25 березня в с.Коробки запрацює мобільна ветеринарна операційна для бродячих собак. Харківська громадська організація «Зооконтроль» буде стерилізувати, вакцинувати від сказу, чипувати і повертати чотирилапих на колишні місця. Стиль роботи організації простий. Спочатку тварин відловлюють. Найчастіше чотириногих ловлять в місцях їх найбільшого скупчення – в районі шкіл, лікарень, дитячих садків, промисловій зоні, приватному секторі і сюди ж їх і повертають. Відловлених собак оглядають ветеринари і роблять профілактичне щеплення від сказу.

Після цього за тваринами декілька днів спостерігають і тільки потім стерилізують. Гордість операційної на колесах – унікальний біполярний коагулятор, що дозволяє з’єднувати тканини і судини усередині органів без накладення швів. За словами ветеринарів, в такій операційній можна навіть людей оперувати. Устаткування машини відповідає всім ветеринарним нормам, є навіть монітор “пацієнта”. Під час операції собак стерилізують, чипують (вводять мікрочіп під шкіру), а на вухо вішають кліпсу з назвою населеного пункту. Цей прийом дозволяє візуально визначити, що собака оброблена і щеплена.

Тварин після операції утримують під наглядом в «Готелі «Каліфорнія» (так називається додаткова машина з 24 клітками). У цьому унікальному госпіталі ветеринари вже обробили собак із Скадовська, Олешок, Щастя, Авдіївки, Покровська та інших міст України.
Село Коробки, ще один населений пункт Херсонської області, який став на європейський рівень в питанні регулювання чисельності бродячих собак методом біостерилізації. Беручи до уваги рекомендації Світової Організації Охорони Здоров’я та думку Національної Академії аграрних наук України, в селі будуть стерилізовані більше 80% бродячих собак.

ГО «ЗооКонтроль» звертається з проханням до сельчан не перешкоджати затриманню тварин. Всі собаки будуть доставлені назад вже стерильними і щепленими. Мобільний ветеринарний комплекс знаходиться в межах села і кожен бажаючий зможе ознайомитися з його роботою.

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!