АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ У КАХОВЦІ

Останнім часом населення все більше турбує подорожчання традиційних джерел енергії, таких як газ та електрика. Тож у зв’язку з цим одним з найбільш обговорюваних питань сьогодні є альтернативне опалення приватного будинку.

На даний момент існує безліч видів енергії, які можуть бути задіяні для отримання теплової енергії, необхідної для опалення. Серед найбільш перспективних постачальників енергії, необхідної для отримання тепла, можна відзначити сонячні батареї.
Сонячна енергетика залишається диковинкою для України, не часто зустрінеш на вулицях наших міст чи сіл сонячні батареї. Однак, енергію сонця українці починають використовувати і сонячні батареї проникають на наш ринок.

Так, мешканець Каховки Володимир Підкорчевний зацікавився даним питанням, довго вивчав усі аспекти і, нарешті, встановив на даху власного будинку сонячну електростанцію, яка складається із 26 сонячних батарей розміром 1×2 м. Має спеціальний лічильник та інвертор, який у автоматичному режимі розподіляє енергію (якщо сонячної не вистачає – переключається на енергію із мережі, якщо є надлишок – перенаправляє його у мережу).
Як розповів Володимир, максимальна потужність цієї станції складає 8 кВт за годину, чого достатньо, аби забезпечити електроенергією його будинок (опалення, освітлення та інші потреби) та продавати невикористану енергію Херсонобленерго за зеленим тарифом (пільговим).

Зараз сонце світить не дуже яскраво, але навіть у похмурий день електростанція виробляє близько трьох кіловат за годину. Звичайно, це не так багато і доводиться користуватися енергією з мережі, але в сонячні дні власник сподівається зекономити та ще й заробити на цьому.
Вироблювана енергія від сонячних панелей ніде не накопичується, а відразу використовується за прямим призначенням. За словами господаря, акумулятор має обмежений строк дії, після закінчення якого не піддається ремонту, при тому, коштує досить дорого. Тож його використання вважає недоцільним. Та й самі сонячні батареї – задоволення не із дешевих. Креативний молодий чоловік вважає, що розрахункова окупність проекту – близько 10 років.

Не дивлячись на це, власник проекту не шкодує, що витратив кошти та час на установку власної сонячної електростанції. Він впевнений, що завдяки зеленому тарифові економію сімейний бюджет відчує зовсім скоро.

Звичайно, у розвинених країнах уряди стимулюють споживання сонячної енергії населенням, в першу чергу, тому що ця енергія екологічно чиста і дозволяє економити обмежені ресурси органічного палива.
Для цього виділяються безвідсоткові довгострокові позики на придбання сонячних батарей, безкоштовно проводиться сервісне обслуговування цих установок.
А нам залишається тільки чекати розуміння необхідності державної підтримки сонячної енергетики з боку владних структур.

Олена Демченко.

One thought on “АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ У КАХОВЦІ

Дякуємо за відгук!