ПРИЙНЯТО ЗАКОН, ЩО ДОЗВОЛЯЄ КАХОВЦІ СТВОРИТИ СВОЄ ОТГ

Верховна Рада підтримала за основу законопроект про добровільне приєднання тергромад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення в листопаді 2017 року, 3 квітня за цей закон (№ 6466) в цілому проголосували 268 народних депутатів. Проект передбачає, що до тергромад міст обласного значення можуть добровільно приєднуватися суміжні сільські, селищні громади за рішенням сільської або селищної ради.

Причому повноваження таких рад припиняються, коли вступає в силу рішення про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З цього моменту повноваження переходять до міськради міста обласного або республіканського значення. У разі такого приєднання до проведення чергових місцевих виборів вибори голів ОТГ не проводяться, а головою тергромади вважатиметься міський голова. Закон вступає в силу з 1 травня цього року.
Таким чином процес децентралізації Каховки розблоковано, а укрупнення територіальних громад з містами обласного значення відтепер питання часу. На прийняття закону вже відреагував мер Каховки Андрій Дяченко:

— Верховна Рада зробила ще один крок до децентралізації. Народні депутати прийняли законопроект, який дозволяє селам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення. Для Каховки це означає, що прийшов час об’єднатися з Малокаховкою та Коробками. Вважаю, що зволікати не варто. Об’єднавшись, і села, і Каховка отримають нові можливості для розвитку. Страшилки про поглинання містами сіл і їх зникнення — все це міфи. Навпаки, практика показує, що перед селами відкриваються нові перспективи. Я побачив, як це працює в Польщі і переконаний: виграють усі. Тому ми не гальмуємо, і на травневу сесію готуємо проект рішення про готовність Каховської міської ради створити ОТГ разом з Коробками і Малокаховкою. Чекаю підтримки депутатів і буду вести активні переговори з сільськими головами, — повідомив Андрій Андрійович.

З підтримкою об’єднання виступив і коробківський сільський голова Ігор Сегляник. За його словами, с.Коробки готове до об’єднання, але, для початку, необхідно провести переговори з міською владою і запитати у жителів села на громадських слуханнях чи хочуть вони створити ОТГ з Каховкою.
Що стосується Малокаховки, то місцева сільрада раніше активно вела переговори про створення ОТГ з Кам’янкою (Каховського району) та м.Таврійськ (Новокаховської міськради), фактично відмовившись від ідеї об’єднання з Каховкою. В останній час у зв’язку з прийняттям нового закону, зайняла вичікувальну позицію. Сільський голова Володимир Лукашенко із занепокоєнням ставиться до перспективи створення ОТГ з центром у Каховці. За його словами, закон досить сирий, тому складно спрогнозувати всі ризики, які чекатимуть на жителів села.

— У будь-кому випадку мене обирали малокаховчани і їм вирішувати приєднуватись до когось чи ні, — каже Володимир Миколайович. — Ми не знаємо, чи позитивно вплине об’єднання, проте жителі вже мають багато питань щодо цього. Зокрема, що буде з тим же освітленням: у Малокаховці вуличне освітлення горить всю ніч, у Каховці тільки до 12 години. У випадку створення ОТГ Каховка буде освітлюватися як у нас, чи ми як Каховка? Чи вигідно буде жителям їздити за тими ж довідками до міста, до лікаря, чи возити дітей до школи, якщо місцевий відділ освіти вирішить «укрупнити» наші заклади.

Незабаром ми будемо проводити громадські слухання, зустрінемося і з місцевою владою Каховки та Коробків. Остаточне ж рішення приймемо, виходячи з думки малокаховчан, більшість яких скептично налаштовані щодо об’єднання, — повідомив сільський голова.
Нагадаємо, в березні цього року, до прийняття закону, міський голова Каховки Андрій Дяченко заявляв, що представники Малокаховки і Коробків відкинули його пропозицію утворити ОТГ.

One thought on “ПРИЙНЯТО ЗАКОН, ЩО ДОЗВОЛЯЄ КАХОВЦІ СТВОРИТИ СВОЄ ОТГ

  • Лілія Мартинова
    23.04.2018 о 21:04
    Permalink

    Если Малая Каховка и Каховка объединятся, то мусоросортирововчный завод на месте свалки станет вопросом одного мэра, а не главы рай администрации. Возможно тогда и получится начать думать о земле, на которой живем. Больше сказать ничего не могу, очень сопереживаю за родную землю, но один в поле не воин.

    Відповідь

Дякуємо за відгук!