Каховчани закликають до активної боротьби зі спилом здорових дерев

У центрі Свєтлово триває вирубка дерев. На цей раз місцеві чиновники взялися за одні з найцінніших порід дерев — платани.
Про страшні наслідки рішення «адміністрації» міста повідомив у Фейсбуці громадський активіст, член містобудівної ради Геннадій Гнатовський.
За словами активіста, вирубка проводилася на проспекті Європейський, поблизу продуктового магазину «Олеся».

Збиток від вирубки одного такого дерева складно недооцінити, адже, мало лише замінити його іншим, потрібні десятиліття, щоб воно виросло і зміцніло до схожих розмірів. Сам по собі платан є одним з найбільш довго-зростаючих дерев на землі. Наприклад, в Нагірному Карабасі росте найстаріший в світі платан — 2000-річний. Нашим повторити рекорд не судилося, росли вони не більше 40 років.

— Сьогодні став мимовільним свідком вандального знесення багаторічних платанів біля магазину «Олеся», що на Свєтлово. Чоловік, який керував роботами по вбивству платанів, на моє прохання так і не назвав себе, сказав, що для цього у нього є відповідний «дозвіл» виконкому. Питання до керівництва міста — яка причина і доцільність прийняття рішення щодо знесення 40-літніх платанів у центрі Свєтлово? І хто за це нестиме відповідальність? — обурюється Геннадій Гнатовський.

Мету цієї вирубки визначити складно — пускати такі рослини на дрова просто безглуздо, на паливо частіше беруть хвойні дерева і берези. У даний час природні запаси цього виду дуже виснажені, а молоді культури ростуть повільно, тому цілком можливо, що скоро в місті зовсім не залишиться цієї породи дерев.

Згаданий магазин «Олеся» з’явився на Свєтлово в 90-і роки, як «тимчасовий торговий павільйон», через деякий час самовільно був реконструйований в капітальну будівлю і узаконений, — продовжує розповідати пан Геннадій. — У минулому році власник будівлі ПП «В. Ляшко» подавав заявку на реконструкцію будівлі з розширенням земельної ділянки. Надана приватним підприємцем передпроектна пропозиція передбачала збереження існуючих зелених насаджень, не тільки тих, які були зрубані, а й тих, які ростуть з боку головного фасаду.

Схвалення містобудівної ради було отримано, але не пройшло узгодження земельної комісії. Як наслідок, сьогодні маємо прецедент. Ініціатива знесення платанів, швидше за все, належить власнику будівлі, але дозвіл на знесення, в кінцевому рахунку, дано органами влади, а значить, відповідальність покладається на них. Якщо доцільність знесення 3 платанів обумовлена ​​запланованим новим будівництвом, то для прийняття важливих рішень існує процедура «Громадського слухання/обговорення» або, як мінімум, розгляду спеціально уповноваженим органом, в даному випадку — «Містобудівною радою». Я, будучи представником містобудівної ради, до моменту прецеденту, інформації по даному об’єкту не мав, — підсумував Геннадій.

У відділі комунального господарства міста підтвердили, що спил відбувався на законних підставах згідно акту обстеження зелених насаджень і дозволу від екологічної інспекції. Відповідні рішення «Про видалення зелених насаджень» були прийняті 20 березня на засіданні виконавчого комітету міста.
Слабкою втіхою для жителів мікрорайону може послужити лише те, що відповідно до цього ж рішення балансоутримувач, на території якого було проведено видалення зелених насаджень, зобов’язується висадити саджанці молодих дерев на території міста у співвідношенні
«1:5». Але коли? І чи з’явиться десь взагалі 15 нових дерев, замість трьох півсторічних платанів, невідомо.

У той же час активісти закликають свідомих громадян робити фото та відео, коли бачать подібні спили дерев, викликати поліцію і писати заяву до міськради. Чим більше заяв надійде від городян, тим швидше і запекліше почнеться слідство щодо законності видачі актів на спил здорових дерев.

Сергій МАКОГОН.
Фото Геннадія ГНАТОВСЬКОГО.

One thought on “Каховчани закликають до активної боротьби зі спилом здорових дерев

 • Natalya Petrova
  23.04.2018 о 16:30
  Permalink

  Брикеты твердотопливные бодяжат. У кого-то из наших депутатов (или связанных лиц) бизнес такой. Все давно знают, зачем и почему это делают.
  Видели, кого выбирали – ешьте…В следующий раз думать тщательней будете. Прежде, чем проголосовать за очередное “честное лицо” с билборда, внимательно изучите его биографию, состояние, наличие бизнеса и т.п.

  Відповідь

Дякуємо за відгук!