Школа і родина – основна клітина людського суспільства

Родина, родина – це вся Україна.
З глибоким корінням, з високим гіллям.

Під таким гаслом пройшов ІV Львівський фестиваль Гуманної Педагогіки.
Директор Каховської СЗОШ №2 Соломахіна Г.М. та заступник директора з НВР Христофорова Г.А. мали змогу поспілкуватися протягом трьох днів, з 8 по 10 червня, з провідними ідеологами гуманної педагогіки, почути фахівців, що сповідують у своїй практиці кращі надбання В. Сухомлинського, Ш. Амонашвілі, Марії Чумарної, вічні вчення Г.Сковороди та Сократа.

Учасників фестивалю об’єднала думка: коли діти маленькі, дайте їм глибоке коріння, коли дорослішають, дайте їм крила. А ці крила мають міцніти з любові до дитини від батьків, вчителів, держави.
Неймовірно цікаво було почути науковця, президента Всеукраїнської асоціації Гуманної Педагогіки, Лицаря Гуманної педагогіки Станіслава Крука, який говорив про мудрість родинного виховання (на фото). Його виступ сколихнув серця присутніх, бо ніхто не може заперечити, що школа, родина – вічна цінність, образ майбутнього людства в земних умовах сьогодення.

Досвідом кращих надбань Гуманної педагогіки поділилися вчені з Хорватії та Нідерландів.
Хочу, щоб сьогодні всі, хто причетний до виховання дітей, наслідували мудре вчення Амонашвілі «Ніхто з нас – учителів, вихователів, батьків – не є маленькою людиною, від якої мало що залежить. Не треба принижувати себе, бо від нас залежить дуже багато: ми є основною силою у світі освіти і тому долі наших дітей у наших руках».

Галина Соломахіна, директор Каховської СЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Дякуємо за відгук!