STEM-ФЕСТИВАЛЬ СЮТ

22 вересня на стадіоні «Олімпійський» відбувся перший міський Stem-фестиваль «Юні дослідники авіатехнологій». Фестиваль проводився з метою підвищення інтересу молоді до винахідницької та науково-дослідницької діяльності та сучасної науки. Захід пройшов у рамках святкування 100-річчя позашкільної освіти та Дня народження міст Каховка та Нова Каховка.

Фестиваль проходив у невимушеній атмосфері. Робота заходу була побудована так, що вихованці Каховської та Новокаховської СЮТ(станції юних техніків), а також гості мандрували від станції до станції. СЮТівці демонстрували діючі моделі роботів, радіокеровані моделі літаків, космічні кораблі, виготовлені на заняттях гуртків. Юні дослідники презентували свої досягнення. Так Артем Окул на «Експериментально-дослідницькій» зупинці розповів про літаючу модель, яку сам сконструював. Хлопець, трішки хвилюючись, розповів про будову літака, принцип роботи моделі, дав поради щодо керування та підбив підсумок — мета, яку ставив перед собою, а саме, створення дешевої літаючої моделі для дітей молодшого віку, досягнута.
Безбородий Павло — гордість закладу (займався на СЮТ з дитячого садочка, зараз вже студент, але продовжує заняття), багаторазовий переможець різних конкурсів та виставок. На станції «Космічних досліджень» продемонстрував та докладно розповів про свою роботу, космічний корабель, під назвою «Чорний принц».

Випускник і волонтер Дмитро Юрковський демонстрував результати роботи гуртка «Робототехніка». Юнак докладно розповів про те, що на складання різних моделей витрачається різна кількість часу. Так, наприклад, модель гусеничного трактора зібрали всього за 2 години, а ось вже великий космічний корабель збирали 2 дні. Також Дмитро дав технічні характеристики моделям і продемонстрував у дії невелике авто та роботів, які виконують спортивні та танцювальні рухи.

Андрій Левицький запросив присутніх на станцію «Дослідники авіатехнологій» та презентував модель ракети.
Взагалі свято було досить активне, швидко змінювалися локації. Своїх друзів СЮТівців прийшли привітати вихованці клубу сучасного спортивного танцю «Меріденс» (керівник К. Кудрицька).

На станції «Спортивна» Іван Парфьонов, тренер фітнес клубу «Кросс-фіт», провів майстер-клас з користування тренажерами, розповів як правильно розподіляти навантаження під час тренувань.
Очі хлопчаків засяяли особливим вогнем, коли від теорії перейшли до практики. Спочатку провели експрес-змагання із запуску моделей літаків. Охочих було немало, адже гості мали можливість придбати невеличкі моделі, виготовлені руками гуртківців, та випробувати власні сили у запусканні їх.
Але найочікуваніший та найцікавіший момент заходу — майстер-класи із запуску радіокерованих моделей. Тут вже до справи взялися керівники гуртків СЮТ. Юрій Диба продемонстрував чудеса пілотажу. До нього приєдналися гості із Новокаховської СЮТ (керівник Корсун І. І.), які теж показали майстер-клас з керування радіокерованим літаком.

Родзинкою фестивалю став запуск моделі ракети. Хочеться відзначити той факт, що керівники гуртків Диба Ю., Саллугін В., Вовк М. — активні учасники авіа-шоу і очі у них світяться від захоплення та гордості не менше, ніж у хлопчаків. А про свої моделі вони можуть розповідати годинами.
Вихованці СЮТ прийшли на захід разом зі своїми рідними, друзями і це є дуже цінним, адже таке спілкування, спільне захоплення дуже важливе і для дітей, і для батьків. Тож показовими були виступи сімейних тандемів під час запуску квадрокоптера та радіокерованого гвинтокрила.
Учасників та гостей фестивалю привітали Михайло Гончар, керівник управління освіти Каховської міської ради, та директор науково-методичного центру технічної творчості для дітей і молоді Херсонської обласної ради Рудика Олена. Олена Володимирівна побажала творчого натхнення та вручила подяки колективу КЗ «СЮТ» та вихованцям закладу.

Чудове свято-фестиваль організував та провів колектив СЮТ, під керівництвом директора Сушко Олени. До речі, Олена Анатоліївна була натхненником і ведучою заходу.

У кінці фестивалю учасники отримали дипломи та подяки. Особливо приємно, що окрім батьків юних дослідників прийшли підтримати шкільні колективи на чолі із класними керівниками. Так за своїх однокласників вболівали учні 6-Б класу ЗОШ № 3 та учні 6-Б класу ЗОШ № 4.

Олена Демченко.

Дякуємо за відгук!