Район отримав нову «швидку», а автівки для фапів, нарешті, передадуть в громади

5 липня у Києві відбулася урочиста передача першої партії машин «швидкої допомоги» для Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф областей України за участі Президента України Володимира Зеленського. Карети «швидкої допомоги» придбані за кошти українських меценатів. Дві автівки отримав Центр екстреної меддопомоги Херсонської області.

Як поінформував головний лікар КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради Юрій Бовкун, автомобілі, які будуть передані для «швидкої допомоги» Херсонщини, типу «Б» і призначені й обладнані для транспортування пацієнтів, здійснення основного медичного догляду та нагляду за ними. Директор Департаменту охорони здоров`я Херсонської ОДА Віктор Короленко розповів, що отримані автомобілі «швидкої» після передачі будуть направлені у Горностаївський і Каховський райони.

Це не вперше сільська медицина отримує нові авто. Так 28 грудня 2018 року відбулася передача службового автотранспорту для лікарів сільських лікарських амбулаторій усіх районів Херсонської області. Тоді лікарі отримали 25 автомобілів марки «Рено-­Дастер» загальною вартістю 12,5 млн. грн., які було придбано відповідно до програми Президента України «Допомога поруч!» та Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Серед тих, хто отримав авто були — Зеленопідська та Любимівська громади. Проте використовувати їх (на фото) до останнього часу вони не могли. Автівки знаходилися на балансі Центру первинної медико-­санітарної допомоги міста, без права використання, до того часу, поки громади не створять свої «незалежні» заклади первинки.

Як повідомив голова Любимівської ОТГ Сергій Коновалов, з 1 липня на території громади вже працює свій лікар сімейної медицини, тож найближчим часом, можливо навіть на найближчій сесії районної ради, автівку передадуть у використання любимівцям.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук!