Ремонт у приміщенні Каховської ЦРЛ продовжується, а разом з ним й перевірки чиновників

Каховську центральну районну лікарню продовжують інспектувати чиновники усіх рівнів. Від заступника Міністра охорони здоров’я України до голови райдержадміністрації… Чи можуть медики на Каховщині чекати на безпосередню участь влади у модернізації лікарні чи будуть змушені розраховувати лише на власні сили, — детальніше у статті.

Так, 24 липня, у рамках робочої поїздки на Херсонщину заступник Міністра охорони здоров’я України завітав на Каховщину.
Заступник Міністра Павло Ковтонюк разом із керівниками району — головою райдержадміністрації Валерієм Салтиковим, головою районної ради Тетяною Тертичною та директором медичного закладу Оленою Мазур оглянули приміщення та ознайомилися з роботою і оснащенням приймального, гінекологічного, пологового, реанімаційного, травматологічного відділень та клінічної лабораторії лікарні.

Олена Мазур розповіла про роботу лікарні, а також своє бачення її подальшого розвитку, окреслила основні напрямки реформування, плани щодо зміцнення матеріально-­технічної бази медичного закладу та покращення надання медичних послуг. Озвучила вона й актуальні потреби медзакладу.
Разом було обговорено модель фінансування медичного закладу відповідно до норми Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», перевірено роботу лікарні щодо готовності надання медичних послуг населенню в умовах нового механізму фінансування медичного обслуговування населення закладами охорони здоров’я, та обговорено шляхи розв’язання нагальних питань.

Слід зазначити, що з наступного року ввійде в дію медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування охорони здоров’я. Усі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплату за договорами з Національною службою здоров’я України. Для цього вони мають реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства. Районною владою та керівництвом лікарні здійснені кроки щодо автономізації ЦРЛ, перетворивши лікарню у комунальне некомерційне підприємство. Це дає можливість керівнику медичного закладу самостійно затверджувати штатний розклад, відкривати рахунки в банківських установах, приймати рішення, в межах повноважень, визначених статутом, щодо поточної діяльності. Важливим є те, що підприємство діє на підставі фінансового плану, в межах якого самостійно розпоряджається власними ресурсами, які отримає від НСЗУ.

А вже за два дні після візиту заступника Міністра, голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков з робочим візитом відвідав лікарню та поліклініку Каховської центральної районної лікарні.
Разом з директором медичної установи Оленою Мазур, завідувачем консультативно-­діагностичного відділення Залипко Т. Я., лікарем інфекціоністом Березан Т. М. та завідувачем інфекційного відділення оглянули корпус інфекційного відділення і ознайомилися зі станом приміщень, де наразі виникла проблема з комунікаційною мережею та водовідведенням.
На місці з’ясовували причини підтоплення, що призвело до руйнації фундаменту будівлі та тріщин у стінах. Робоча група визначила коло необхідних ремонтних робіт та їх виконавців.

В.Салтиков зауважив на необхідності підготовки ремонтно-­кошторисної документації та націлив керівництво лікарні на оперативне розв’язання питань, оскільки від цього залежатиме готовність медичної установи до роботи в осінньо-­зимовий період. Також він рекомендував винайти кошти для вирішення проблеми ремонту власними силами та запропонував допомогу у забезпеченні будівельним матеріалом та обладнанням.
Було оглянуто будівлю поліклініки, приміщення консультативно-­діагностичного та наркологічного відділення, ті кабінети, в яких вже зроблені, в яких наразі ведуться косметичні ремонтні роботи, й ті, які їх потребують.

Вкотре, хочеться звернути увагу на те, що чиновники знову лише перевіряють і звітують про покращення сфери медицини у районі. Фактично благоустрій території, ремонтні роботи в кабінетах проводяться силами медичних працівників лікарні.
Не дивно, чому стільки нарікань можна почути від пацієнтів. Адже медичний персонал та керівництво лікарні змушені шукати ресурси та вільний від прямих обов’язків час на те, щоб покращувати інфраструктуру та умови лікарні.

Вже дуже багато чого зроблено, але в планах ще більше. Зокрема: переобладнання кабінету в офтальмологічну операційну, ремонт опалювальної системи в інфекційному відділенні, встановлення додаткових санвузлів, встановлення теплозберігаючих пластикових вікон, проведення ремонту та обладнання кабінетів відділення хірургії “Одного дня” та профілактичного відділення, зробити ремонт коридорів та службових приміщень консультативно-­діагностичного відділення, провести ремонт стелі корпусу інфекційного відділення, переміщення наркологічного відділення та багато іншого.

Олександра СЄРОВА.

Дякуємо за відгук!