Лише одна лікарня області підтримала обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями

8 лютого 2019 року було прийнято обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Зрозуміло, що основною метою її стало покращення діагностики та виявлення онкологічних хворих, вжиття заходів з профілактики і покращення лікування, а також закупівля сучасних медикаментів, обладнання, навчання спеціалістів тощо. На виконання цієї масштабної програми мали бути прийняті програми і в районах області. За повідомленням обласної ради, станом на 15 липня далеко не всі райони провели цю роботу і передбачили фінансування на лікування своїх онкохворих.

Так, за словами головного лікаря КЗ «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради Ірини Сокур, лікарні, що уклали договір про співробітництво із КЗ «Херсонський обласний онкологічний диспансер», отримують найточніші дані досліджень з лабораторії диспансеру. А головне – платять лише собівартість за витратні матеріали. Вартість одного дослідження – майже 2 гривні.

«На сьогодні можна абсолютно точно сказати, що у нас – найкраща лабораторія, обладнана так, як треба для того, аби отримувати найвищий результат досліджень і аналізів. Тому я наполегливо рекомендую головам районних лікарень не витрачати грошей на облаштування місцевих лабораторій, адже ми вже це зробили задля користування всієї області», – наголосила Сокур.

Крім того, Ірина Володимирівна повідомила: наразі КЗ «Херсонський обласний онкологічний диспансер» уклав лише один договір на визначення простатспецифічних антигенів із Верхньорогачицькою центральною районною лікарнею, та запропонувала іншим районам зробити те саме, обґрунтувавши необхідність ранньої діагностики даного захворювання.

Дякуємо за відгук!