«СКАНДІТЕКС»: збільшення робочих місць та нарощування виробництва

2020 рік обіцяє стати для ТОВ «Скандітекс» роком активного розширення виробництва. Ці зміни планувалися в повній мірі на осінь поточного року, та обставини складаються так, що вже лютий стане плідним у нарощуванні виробництва.

За підсумками 2019 року спостерігається великий приріст обсягу виробництва та збільшення робочих місць. Якщо компанія у 2018 році випустила продукції на близько 700 тис. євро, у 2019 – на 1млн. 700 тис., то на 2020 рік планується 2,5 млн. євро (можливо і більше, все залежить від потужностей, які зуміє осилити підприємство).

Про це та інше розповів «Каховській зорі» директор фабрики Олександр Таранишин.

Розширення, яке планувалося здійснювати на фабриці поетапно, протягом 2020 року, відбудеться значно швидше. Адже до кінця лютого підприємство намітило вийти на той рівень виробництва та кількість працівників, які повинні були забезпечити у червні-­серпні. Керівництво вирішило працювати у пришвидшеному режимі вже зараз: ставити нові лінії, закуповувати обладнання, збільшувати кількість працівників. Розширення на даному етапі вдалося здійснити за рахунок власної території (зменшення об’єму складу). Вже зараз додатково набираємо 40 працівників. Тобто, загальний штат із 153 чоловік, у лютому збільшиться до 180 (те, що планували до кінця року).

За даними, які надала менеджер з персоналу Юлія Коршун, на лінії авточохлів у грудні 2019 року працювало 36 чоловік, на кінець лютого повинно бути – 90. Це означає, що майже втричі нарощуються потужності. На підприємстві працюють й інші лінії, як і раніше, але основне зростання відбувається саме на лінії авточохлів.

- Неухильне зростання попиту на нашу продукцію вимагає від компанії поступового нарощування виробництва. А це – нові виробничі потужності, нові кадри й можливості. Якість нашої продукції (у даному випадку – авточохлів) відповідає вимогам клієнта, він потребує більшої кількості, тож ми маємо задовольнити запити європейського автомобільного гіганта. Вже замовлено нове обладнання, набираємо людей, яких навчаємо самостійно, або ж направляємо до Новокаховського навчального центру. Для подальшого розширення підприємства необхідні будуть нові приміщення. Маючи підтримку і розуміння місцевої влади та депутатського корпусу, сподіваємося на вирішення питання стосовно отримання дозволу на будівництво,  – поділився Олександр Віталійович.

ТОВ «Скандітекс» проходить сертифікаційний аудит, з метою підтвердження відповідності системи менеджменту якості вимогам стандарту ISO 9001. У Туреччині компанія має даний сертифікат, тож і каховська фабрика сподівається його отримати. Це вимоги міжнародного стандарту, своєрідний знак якості. Аудит виконує компанія Бюро Верітас Україна.

Тозарев Микола Олександрович, фахівець з стандартизації, сертифікації і якості пояснив, які плюси підприємству дає цей сертифікат:

- По-перше, це імідж компанії. По-друге, можливість розширення ринку. Це вимоги міжнародного стандарту, оскільки ми можемо їм відповідати, то маємо можливість працювати із закордонними клієнтами. По-третє, підвищується ефективність роботи підприємства. Адже розумно впроваджена система розрахована на підвищення результативності роботи компанії. Тут аналізуються всі аспекти: кадри, якість, фінанси, взаємодія, процеси виробництва, технічне обслуговування тощо.

Власне, аудит проходить 4 дні. Протягом наступного місяця (після закінчення аудиту) відбудеться видача сертифіката. Після цього компанія потрапляє у світовий реєстр відповідності вимог міжнародного стандарту.

УМОВИ ПРАЦІ – ВАЖЛИВИЙ ФАКТОР НА БУДЬ-ЯКОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Ефективність – це продуктивність праці, чим вища продуктивність, тим вища заробітна плата. На підприємстві зросла ефективність: якщо у 2018 році вона була на рівні 45 відсотків, то в 2019 – вийшла на майже 65 відсотків. Відповідно за цей період зросла і заробітна плата: у 2018 році (в середньому) вона становила 6000 грн., у 2019 – 8000 грн. Нарахування коштів йде від мінімальної ставки, гарантованої державою. А далі, як говориться, все у твоїх руках: особиста та групова ефективність, відвідування без пропусків, складність операції. Все це стає гарним бонусом до зарплати.

Гідна заробітна плата та гарні умови праці – важливі фактори будь-якого підприємства. На «Скандітекс» роботодавець дбає про це. Для зручності робітників – світлий просторий цех з системою кондиціонування та опалення, їдальня, роздягальня, душ, туалет. На фабриці працюють не лише мешканці Каховки, але й жителі інших населених пунктів: Нової Каховки, с.Малокаховка, пгт.Любимівка, м.Таврійськ. Доставка на роботу й з роботи здійснюється за рахунок підприємства. Кожна виробнича зона має свій графік роботи, відповідно до потреб виробництва.

ПРАЦІВНИКИ ПРО СВОЮ РОБОТУ

Айтекін Дагли, заступник директора з операційних питань, керує лінією виробництва авточохлів.

Айтекін має великий досвід роботи на текстильних підприємствах у Туреччині. У Каховці працює другий рік, тож може вже порівнювати виробництво в Україні та Туреччині:

- Великою перевагою є те, що в Туреччині дуже багато досвідчених операторів. Що в Ізмірі, що в Стамбулі приходять люди вже з освітою та досвідом роботи. В Україні ж навчаються і отримують професію з нашою допомогою. Для нас це також новий і цікавий досвід. Ось, наприклад, у розкрійному цеху працює Руслан Мухаір. Раніше він ніколи не працював на автоматичних розкрійних машинах, тож направили його на навчання у Туреччину. Зараз він – старший оператор розкрійного цеху, навчає новачків. Можу з впевненістю сказати, що із знаннями та досвідом, які має цей чоловік, він буде затребуваним у будь-якій країні світу.

Айтекін зазначив, що в Туреччині чоловіків на підприємствах легкої промисловості значно більше, ніж жінок. В Україні поки що навпаки, чоловіки бачать професію оператора більше як жіночу. Можливо, якби кількість населення у Каховці була як в Ізмірі чи Стамбулі, то й українські чоловіки обирали б цю професію.

Також Айтекін поділився планами на майбутнє – відкрити в Україні ще одну фабрику (правда, ще не вирішили де саме це буде).

Шкута Світлана, майстер виробничого відділу авточохлів, працює на фабриці близько 2-х років.

Молода жінка до цього ніколи не шила на машинці, починала «з нуля». За її словами, спочатку сумнівалася у власних силах, але досить скоро освоїла швейну науку і стала оператором на одній із ліній підприємства.

Для відкриття нової лінії з виробництва авточохлів необхідні були відповідні уміння і навики, тож Світлану керівництво направило на навчання до Туреччини. Повернувшись в Україну з багажем нових знань, Світлана почала навчати інших людей працювати на нових машинках.

- На нашій лінії працюємо 2-ма бригадами, змінами,  – ділиться майстриня.  – Зараз планується значне розширення, збільшиться кількість виробів, відповідно і потреба у кількості працівників. Якщо спочатку у зміні було 10-12 чоловік, то на сьогодні кількість людей збільшилася до 35, а планується – до 50 у зміні. Будь-хто може прийти працювати на фабрику, навіть не маючи швейного досвіду, головне – бажання працювати. Новачки проходять навчання (стажування), отримують певні навички і вже потім працюють операторами. Чим більше операцій знає людина (це – універсали), тим краще і для самого оператора (зарплата) і для підприємства – взаємозамінність. Хтось виконує 2-3 операції, дехто – 5-6 (всього десь близько 20 операцій) – все приходить з часом.

Молода жінка знає з власного досвіду, що на фабриці працівники мають можливість кар’єрного росту. Вона впевнена, що завжди необхідно до чогось прагнути, розвиватися.

- Робота мені дуже подобається, створені чудові умови праці, все злагоджено. У нас прекрасний колектив, працівники відповідально ставляться до роботи, завжди готові допомогти один одному, підтримати. У мої обов’язки входить: навчання нових працівників, спостереження за процесом виробництва, розподіл між операторами роботи, виявлення проблемних місць і знаходження виходу з тієї чи іншої ситуації.

Від правильного розподілу роботи залежить кількість одиниць, яка вийде з потоку за день. Адже маємо певний план, який ми повинні виконувати. Зараз випускаємо близько 500 одиниць за день. Радіємо розширенню. Сподіваємося на краще, надихаємося перемогами.

Тімохіна Віра на виробництві близько року.

Має досвід роботи, адже не один рік працювала на взуттєвій фабриці, до того ж і вдома частенько сідає за швейну машинку. Досить швидко освоїлася з новою апаратурою, зараз працює оператором.

- Спочатку переживала, адже все нове: апаратура, вироби. Але потроху освоїлася, подобаються умови праці, влаштовує робота у дві зміни. Тут все залежить від особистої ефективності: більше виробляєш продукції – отримуєш вищу зарплату. Вже виконую декілька операцій, темп досить високий, адже ефективність оператора, який працює на наступній операції, залежить від твоєї швидкості. Працюється легко, із задоволенням. Впевнена, якщо є бажання, цілеспрямованість – все вдасться.

Бєлякова Олена на підприємстві неповний місяць, вже пройшла навчання (це не було складно, адже має досвід роботи) і працює оператором.

- Я зовсім недавно на підприємстві, освоїла машинку, пройшла сходинку від учня до оператора. Звичайно, темп дуже швидкий, але він мене повністю влаштовує. Імпонує ставлення до працівників, умови, створені для комфортної роботи (сучасне приміщення, підвіз тощо). Лінія пошиття авточохлів працює у дві зміни, це також мені дуже подобається. Бачу перспективи росту заробітної плати.

Олександра Гурковська має незмінний швейний досвід більше 7-ми років, на «Скандітекс» працює близько 3-х місяців. Була «джокером» (тобто виконувала багато операцій) на лінії пошиття сумок-­кенгуру. Трохи більше тижня тому Олександра перейшла на лінію авточохлів:

- Взагалі, мені шити подобається. На цій лінії операції в якійсь мірі простіші, ніж на інших. До того ж, тут дуже зручний графік роботи, позмінний, встигаєш вирішити якісь особисті проблеми. Зарплата залежить від власної ефективності, тож все в наших руках.

Що ж, як бачимо, ТОВ «Скандітекс» стрімко розвивається, нарощує потужності, збільшує обсяги виробництва та кількість робочих місць, розширює номенклатуру. І це добре не тільки для самого підприємства, але важливо як для пересічного мешканця Каховки, так і для міста в цілому, бо збільшується кількість відрахувань у міський бюджет.

Бажаємо ТОВ «Скандітекс» і надалі нарощувати темпи зростання виробництва.

Олена ДЕМЧЕНКО.

Дякуємо за відгук!