ЩО ЗА ЛЮДИ!?

Крадуть коліщатка від сміттєвих контейнерів, а самі контейнери “пухнуть” від гною

Починаючи з 2017 року місцеве КП «КТП» поступово оновлює «парк» сміттєвих контейнерів. У минулому, 2019 році, на зміну застарілим металевим бакам прийшли нові, пластикові. Закуповують їх в пристойних кількостях, але, разом з приємними новинами, міські служби озвучують і кричущі факти.

Багато хто пам’ятає програму КП «КТП» з облагороджування контейнерних майданчиків, в рамках якої, біля місць збору сміття, висадили хвойні дерева. Все б добре, але перед Новим роком невідомі особи спиляли ялинки під корінь… На початку 2020 року зниклі ялинки «знайшлися».

За характерною червоною фарбою, нанесеною під час посадки на стовбур дерева, викинуті на сміття хвойні впізнали. Викинули їх, судячи з усього каховчани, які проживають на Свєтлово в одній з дев’ятиповерхових будинків біля шкіл №3 і №4.

Але це далеко не єдина проблема в «сміттєвій темі». Оновлені євро-контейнери із пластика, жителі східної частини міста примудряються під зав’язку забити перегноєм і відходами свійських тварин (велика рогата худоба, свині, кролики), які, завдяки своїм господарям теж роблять «внесок» в порчу міського майна.

По-перше, баки від перегною роздуваються і можуть лопнути і стати непридатними для використання. По-друге, прибирати і промивати їх після цього – те ще задоволення.
Але, найбезглуздіший випадок стався з контейнерами, встановленими в самому центрі міста, неподалік від центральної ялинки. У них, мало не в новорічну ніч примудрилися вкрасти всі колеса. Втім, їх крадуть по всій території міста, але цей випадок особливо показовий, з огляду на розташування майданчика.

Крадуть і самі сміттєві урни, правда не великі контейнери, а їх дрібних, бетонних «колег», розставлених біля міських лавочок. За останній час урни зникли на оглядовому майданчику неподалік від затонулої баржі, ще кілька були знайдені розбитими і викинутими в річку на сходинках. Намагалися там же вкрасти і лавочку, якби підоспілі вчасно комунальники не відлякали злодіїв і не вилучили її, вже зрізану біля основи.

Найближчим часом лавку на місце повернуть, як і відремонтують безколесі контейнери; з’являться і зниклі урни, але питання відсутності культури у деяких жителів і камер відеоспостереження, здатних попередити повальний вандалізм, – залишається відкритим.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук!