ПЕРША ОНЛАЙН НАРАДА ВИЯВИЛА ПРОБЛЕМИ ЛІКАРНІ

16 січня відбулась пілотна онлайн трансляція розширеної наради РДА з головами сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад району.

Забігаючи наперед, деякі з голів ОТГ по її закінченні відзначали, що більше на неї не з’являться, бо до проблем району (а точніше районної влади) відношення не мають, та з собою її не ототожнюють. Хоча варто відзначити, що від вирішення спільних задач, на кшталт майбутнього медичних закладів – готові, але в персональному порядку.

Анонсований новим головою РДА Сергієм Перетятько захід, однозначних відповідей на питання бачення керівництвом Каховської ЦРЛ подальшої долі закладу та його розвитку не надав. Перш за все, через відсутність на нараді директорки лікарні Олени Мазур, яка втім, за день до цього з’явилась на схоже засідання в районній раді.

Друга причина, чому багато питань залишились без відповідей – некомпетентність делегата ЦРЛ Валерія Романенко, який чи то був не уповноважений на них відповідати та, що більш ймовірно – не володіє всією інформацією.

Але й почутого достатньо, щоб зрозуміти, що проблем більш ніж забагато. Занепокоєння викликає як об’єднання окремих відділень в одне – хірургічне, так і систематичне скорочення койок. Останнє хоч і викликане економією та дещо обґрунтоване, спричиняє інше явище – відтік персоналу, який не хоче працювати в нових умовах.

Це вже не кажучи про можливе погіршення якості надання педіатричної, гінекологічної, травматологічної медичної допомоги населенню… Слушним є й питання, як об’єднуються відділення, якщо рішенням районної ради структура закладу вже затверджена саме з окремими відділеннями, те ж саме відноситься й до ліцензії на медичну допомогу.

Також, досі відсутня і дорожня карта розвитку лікарні, яка необхідна для успішного завершення реформи та яку щороку обіцяють «ось-ось» підготувати. Крім того, на лікарні «висять» штрафи, які іноді перевищують півмільйона гривень, за колишні порушення, та тривають суди по оскарженню звільнення окремих працівників, що потенційно можуть збільшити суму загальних боргів лікарні, у випадку, якщо вони зможуть довести свою правоту.

«Вишенька на торті» айсберга проблем ЦРЛ – комп’ютеризація, яка проходить зі швидкістю равлика: не всюди є комп’ютери, ті що в робочому стані, або відносно нещодавно закуплені не завжди використовуються, більшість немає доступу до мережі Інтернет. Наявні проблеми РДА обіцяє тримати на контролі, представники райради запевняють, що статус лікарні не понизиться…

Медична реформа вже на фінішній прямі, тож що отримаємо в результаті – незабаром побачимо.
Серед більш менш цікавого на нараді, відзначимо зміну позиції представників райради, щодо долі деяких будівель, що належать до власності району.

Так, проблему відсутності житла для лікарів, голова райради Т.Тертична запропонувала вирішити, через переобладнання колишньої дитячої поліклініки по вул.Соборності у гуртожиток. Хутко продати її, як то хотіли раніше, чомусь не вийшло, як і пояснити поки що, де на це переобладнання взяти кошти.

Дякуємо за відгук!