НАСПРАВДІ, ТАЧАНКА НЕ ПОТРІБНА НІ ТОБІ, НІ МІСЬКІЙ ВЛАДІ

На позачерговій сесії, минулого тижня депутати, як то було прогнозовано раніше, заступилися за символ міста та пообіцяли не допустити його знищення. В той же час, не зрозуміло, чому до тої самої Тачанки, до цього дня всім було байдуже?

Справа в тому, що більше 5 років тому, величезні шматки монументу, випиляні збирачами металобрухту, були знайдені та вилучені працівниками тоді ще міліції та передані на зберігання в КП «КТП».

З того часу питання відновлення пам’ятки архітектури піднімалось не один раз, зокрема головою правління ПАТ «КЗЕСО» Ярославом Микитиним, який пропонував провести туди освітлення, депутатами, що нібито хотіли відновити його цілісність та правоохоронцями.
Так, в 2015 році, начальник Каховського РВ УМВС Віталій Немерець поцікавився, коли, врешті-решт, КП «КТП» дістане зі своїх «загашників» спиляний шматок пам’ятника та приварить його на місце:

«До пам’ятника регулярно возять на екскурсію школярів, час від часу приїжджають подивитися на нього гості міста. Невже не соромно громаді перед ними?!» — в черговий раз ставив перед депутатами риторичне запитання В. Немерець.

Наступного разу про відпиляні шматки пригадали у 2017 році… Після чого про Тачанку забули ще на 2 роки, коли надумали «рятувати» від Інституту національної пам’яті вже цілий монумент.
Частини Тачанки й понині знаходяться на зберіганні комунальників.
Логічно поставити ще одне риторичне питання й забути про неї ще на кілька років: «Невже не соромно громаді?».

Враховуючи, що у Каховці знаходиться завод електрозварювального обладнання, не знайти можливості приварити зрізані частини, які роками лежать серед брухту на складі «КТП» — нонсенс. Особливо, якщо вона аж так потрібна місту, як про неї говорять.

Дякуємо за відгук!