МАЙСТЕР-КЛАСИ. ТЕРИТОРІЯ ДИТИНСТВА

Мабуть, кожен дорослий час від часу дивується фантазії, допитливості та енергії дітей. Деколи цей шалений потік непросто направити у потрібне русло. Саме це і є одним з головних завдань батьків – знайти заняття для дитини, яке буде приносити їй радість, розвиватиме і даруватиме позитивні емоції. На щастя, зараз існує сила-силенна різноманітних майстер-класів. Ці заняття досить популярні і попит на них стрімко зростає. Вони дають можливість дітям не тільки цікаво провести час у веселій компанії, але й отримати нові навички та вміння.

Талановитих та креативних майстринь у нашому місті вистачає. Багато з них не тільки самі займаються творчістю, але й залюбки залучають до прекрасного усіх бажаючих, особливо – дітвору. Про майстриню Ірину Тищенко ми вже розповідали. До творчості молоду матусю спонукала маленька донечка Вероніка. Час невтримно рухається вперед, доня підростає, а разом з нею «росте» та розвивається й мама-рукодільниця.

Багатьом каховчанам добре знайома і вже полюбилася Творча Майстерня, де Ірина проводить майстер-класи. Дизайн приміщення молода майстрині створила власноруч, усі речі: старі табуретки, тумба, годинник – отримали друге життя, завдяки її фантазії та умілим рукам. І як результат – маємо затишну майстерню, де завжди кожного радо зустрінуть.

Тут справжня територія дитинства, адже основна аудиторія Майстерні – дітвора, хоча спочатку проект задумувався як формат спілкування для дорослих, такі собі родинні посиденьки. І все ж, деколи збираються і дорослі, аби відволіктися від щоденних турбот та навчитися чомусь новому. Заняття проводяться за попередньою домовленістю.

Тематика майстер-класів досить різноманітна, головне, аби не повторювалися: декупаж, трафарети з об’ємними текстурними пастами, аплікації та ще багато чого цікавого.
Наприклад, напередодні новорічних свят учасники заняття занурилися у новорічну казку, готуючи іграшки та прикраси на ялинку.

Все це відбувається у невимушеній атмосфері, діти почувають себе вільно, можуть побігати, якщо втомилися сидіти, подивитися що отримується у інших дітей тощо. І весь цей час, звичайно, поряд з ними знаходиться чарівниця, з допомогою якої юні творці за якусь годину тримають у руках нову іграшку чи поробку. Майстриня розповідає, показує, вчить як зробити ту чи іншу річ, але ніколи не виконує замість них.

Що цікаво, діти у захваті не тільки (а часом, не стільки) від результату, але й від захоплюючого процесу навчання. Та й хто ж з юних мрійників відмовиться самостійно поклеїти справжнім клейовим пістолетом (вдома не завжди дозволяють) чи взяти в руки голку і пошити гарне сердечко.

Як розповідає Ірина, деякі діти відвідують майже всі заняття, дехто – вибірково, а одну дівчинку татко привозить на майстер-класи з Берислава.
Постійною учасницею майстер-класів і першою помічницею є донечка, яка дуже полюбляє проводити час з матусею. І це, напевно, є одним із найважливіших моментів діяльності Ірини.

До речі, батьки, які приводять малюків на майстер-клас, можуть разом з ними спробувати себе у творчості, або ж мають змогу займатися власними справами, доки Ірина працює з малечею.
Напевно кожен погодиться, що це дуже корисне проведення часу. Майстер-класи допомагають розвинути дрібну моторику, фантазію, уважність, посидючисть, відчуття прекрасного. Майстерня надає всі необхідні матеріали, а готові шедеври діти забирають з собою.

Після занять у дітей залишаються радісні враження і нові іграшки чи вироби, якими вони неймовірно пишаються. Можливо, для когось творчість стане захопленням на все життя.

У будь-якому випадку набутий досвід і вміння обов’язково допоможуть дитині стати творчою особистістю, яка вміє прикрашати світ власними руками. Ірина має багато планів, мрій. Тож побажаємо креативній майстрині творчого натхнення, нових ідей і радості від творчості.

Олена Демченко.

Дякуємо за відгук!