У КАХОВЦІ НЕ СХОТІЛИ: В ХЕРСОНІ ВІДКРИЛИ ЦЕНТР ДЛЯ БЕЗХАТЬКІВ “НАДІЯ”

Декілька років тому у Каховці серйозно обговорювалось питання створення центру реабілітації для безхатьків. Громадські організації пропонували залучити під ці цілі грантові кошти, тож крім приміщення та згоди від міста більше нічого не вимагалося. Тоді пропонувалося його розмістити у будівлі колишнього дитячого садку «Орлятко», але міські депутати та жителі найближчих будинків виступали категорично проти. Так ідея і канула в Лету, чого не можна сказати про проблему з самими безхатьками.
Наразі до її вирішення наблизились в Херсоні, де відкрито спеціальний центр з влучною назвою «Надія».

– Проживання у Центрі “Надія” можна починати! Ну насправді воно вже почалось – навіть без достатніх умов, але Центр вже приютив двох осіб, які не мають свого житла. Один з них від початку працював над створенням Центру.

Житимуть поки що безхатьки в невеликих кімнатах, які в майбутньому заплановані під адміністративне призначення. А великі кімнати, в яких плануємо саме розміщення клієнтів Центру – наразі потребують капітального ремонту. Але його неможливо почати, через те, що протікає дах.

З ремонтом даху та заміною побитих вікон обіцяли посприяти в облраді. Чекаємо на їх допомогу. Все інше – намагаємось зробити своїми силами. Просимо вашої допомоги в тому, щоб центр “надія” почав функціонувати, – повідомляють організатори на офіційній сторінці центру у фейсбук.

Херсонський обласний Центр реінтеграції бездомних та звільнених осіб “Надія” знаходиться за адресою: проспект Адмірала Сенявіна 25 (неподалік від Патрульної поліції).

Наразі вирішується питання підтримки закладу державним фінансуванням, про що говорить прийняте рішення на сесії обласної ради. Але поки що кошти для центру в бюджеті не виділені. Тож догляд за трьома підопічними, якими вже переймаються волонтери, лежить лише на плечах спонсорів та самих волонтерів.

– Зараз у нас троє підопічних. Через пару днів обіцяють морози – тож їх кількість буде збільшуватись. І всіх потрібно буде харчувати. Коштів на це немає. Також весь січень ми обігрівали кімнату там, живе наш клієнт (він же помічник по ремонту).

В лютому буде обігріватись дві або навіть три кімнати – і за електроенергію теж треба платити. Але немає чим. Тому знову просимо вашої підтримки, – пишуть організатори.
Бажаючі допомогти можуть знайти інформацію про способи це зробити на офіційній сторінці Центру “Надія” – fb.me/KsRehabCenterHope

Рахунок для волонтерських пожертв на Центр “Надія” – Приватбанк 5168 7422 3378 5462 Лапицький В.О.

Також ви можете допомогти продуктами, речами, приладами для обігріву та всім, що може знадобитися в нашій роботі. Без вас ми б не впорались з відкриттям Центру. Просимо допомоги і в тому, щоб він запрацював!

Дякуємо за відгук!