У КАХОВСЬКОМУ ВОДОСХОВИЩІ ВИЯВИЛИ СТРАШНУ ОТРУТУ: ЧИ МОЖНА ПИТИ ВОДУ?

У Апостолово Дніпропетровської області закрили дитсадки, школи та установи культурного і соціальної сфери, а городян попросили скоротити споживання води з-під крана. Про це повідомляється на сайті Апостолівськогої міської ради.

Як заявила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в Каховському водосховищі виявлено перевищення норм забруднюючих речовин. Зокрема, у воді знайшли пестициди – диазинон і хлорпирифос.

У зв’язку з надзвичайною ситуацією місцева влада рекомендувала жителям відмовитися від вживання питної води з Каховського водосховища для приготування їжі, поки не буде знайдено джерело забруднення.

В той же час панічні настрої розповсюдились набагато далі за територію Апостолово, адже після одного погляду на мапу стає зрозуміло, що територія забруднення знаходиться трохи вище по Дніпру від Каховки.

Враховуючи напрямок течії, можливість забруднення навколишніх вод – більш ніж ймовірна, а позаяк про забруднення людям повідомили лише через 10 днів – скоріш за все це вже відбулося.

Попередньо повідомлялося, що джерело забруднення знаходиться в селі Грушівка. Однак там джерело так і не знайшли. Незрозуміло й яким чином пестициди, що зазвичай використовують для обробки полів влітку, потрапили у воду узимку.

10 лютого стало відомо, що представники громад, які вже постраждали від отрути у воді, звернулися в поліцію і прокуратуру Херсонської області. Даний факт внесений до ЕРДР за ч. 1 статті 242 КК України ( «Порушення правил охорони вод»).

Якщо винних знайдуть, їх чекає покарання у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк.

Тим часом, як повідомляють фахівці з Каховки, містянам не слід турбуватися принаймні щодо води, що ллється з кранів. Справа в тому, що вода каховчанам постачається з артезіанських свердловин, а не з водосховища.

«Щомісяця ми контролюємо якість води, беремо проби на відповідність нормам ГОСТу. Тому нашу воду можна спокійно пити і не турбуватися за своє здоров’я. Наша вода чиста і придатна до вживання!», – повідомив начальник «Каховського водоканалу» Володимир Ячменев.

Дякуємо за відгук!