ЛЮБОВНА ГЕОГРАФІЯ: ЯК СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Мабуть, найромантичніше свято, яке святкують практично в усіх куточках світу, – це День святого Валентина, що припадає на 14 лютого. У різних країнах склалися свої традиції святкування Дня закоханих, і, безумовно, більшість із них є уособленням теплих слів, подарунків та виключно романтичного настрою.

Як виявилося, дехто не знає походження Дня святого Валентина. Тож пригадаємо, звідки прийшло це свято…

Згідно з однією з легенд, римський імператор Клавдій ІІ прагнув завоювати світ, але на заваді стала проблема – замала кількість вояків у римській армії, адже це не дозволяло робити масштабні військові походи.

Причиною цих проблем Клавдій вважав шлюб, а тому заборонив обряд вінчання. У кожному неодруженому чоловікові імператор бачив потенційного солдата, який був служити зобов’язаний вірою і правдою господарю.

Священик Валентин не став зважати на імператорську заборону: він таємно вінчав закоханих, мирив посварених, писав любовні листи на прохання легіонерів і дарував закоханим парам квіти.

Зберегти в таємниці своє заняття Валентину не вдалося, тому що слава про його великодушність поширилася всією територією Римської Імперії. Чутки про діяння Валентина дійшли й до Клавдія, за наказом якого в 269 році н.е. Валентина взяли під варту, і незабаром був підписаний указ про його страту.

Перебуваючи у в’язниці, молодий Валентин закохався у доньку тюремника. Красуня була незрячою, але священник мав здатність зцілювати, тому, користуючись своїм даром та знаннями, вилікував кохану від сліпоти.

Та час невблаганний і наближалася дата страти – 14 лютого. У цей день Валентин попросив у тюремника письмові приладдя й написав своїй коханій прощального листа із освідченням у коханні. У кінці листа він написав: «Твій Валентин».

Валетинки
У пам’ять про сміливий вчинок чи то гарну легенду тепер у День святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» – вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони.

Перша валентинка побачила світ у 1415 році з легкої руки Чарльза, герцога Орлеанського. Коли він сидів у в’язниці, то писав своїй дружині любовні послання та оформлював їх у формі серця.

Найдавніша валентинка, що збереглася до наших днів, знаходиться в Британському музеї. В Англії валентинками здавна обмінювалися замість подарунків, роблячи листівки з кольорового паперу й підписуючи різнокольоровим чорнилом.

Розквіт валентинок був у 18 столітті, а в 19 – вони набули серійного виробництва. Тоді валентинки друкували чорно-білим чорнилом, а малюнки робили на фабриках вручну.
Шоколад і цукерки також стали невід’ємними символами 14 лютого. А першу коробочку шоколаду у формі серця створив Річард Кадбері в 1861 році.

У кожній країні День усіх закоханих святкується по-різному, має свої неповторні й оригінальні традиції. Існують звичаї, які не вписуються у наше розуміння цього свята, тому, можливо, вам буде цікаво дізнатися, чим займаються в цей день жителі інших держав.

Німеччина
У той час, коли День святого Валентина в Україні – це свято почуттів та кохання, у Німеччині все навпаки. Там Валентин – це святий покровитель не закоханих, а психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками, а також проводять спеціальні богослужіння.

Не забувають і про самотніх. Управління головної залізниці 14 лютого запускає Flirt Exspress. Сенс цього рейсу – організація швидких побачень, коли пасажири можуть мінятися місцями кожні п’ять хвилин і спілкуватися з новими співрозмовниками.

Той, хто знайде свою пару, зможе продовжити спілкування в орендованому кафе. Та про квиток тут потрібно потурбуватися заздалегідь, адже охочих потрапити на “потяг любові” дуже багато.

Щодо подарунків, то головними квітами в цей день у Німеччині стають не троянди: замість них німці дарують маргаритки та хризантеми. Саме ці квіти вони асоціюють із увагою та щирістю.

Франція
На відміну від німців, французи святкують День святого Валентина так само, як і українці. Щоправда, тут свято проходить у більших масштабах. До цього дня власники прикрашають вітрини кафе та магазинів, а у Парижі розміщують електронне табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть зізнатися один одному у коханні.

А подарунки у них іще більш романтичні. Французи завичай дарують білизну, “щасливі” лотерейні квитки і штучні квіти. Та найкращий подарунок, на їхню думку, – це ковбаса. Та просто дарувати палицю м’ясного напівфабрикату не можна – її обов’язково потрібно нарізати у формі серця.

Саудівська Аравія
Тим, хто святкує День Св. Валентина, їхати 14 лютого у Саудівську Аравію не варто, адже тут свято офіційно заборонене. 14 лютого в цій країні в магазинах не можна продавати іграшки у формі сердечок, солодощі, “валентинки”, подарункові коробки і червоний обгортковий папір, а також будь-які інші товари червоного кольору або в формі сердець, які асоціюються з цим святом.

Флористи також змушені прибирати з прилавків червоні троянди. За цим суворо стежить саудівська Комісія із заохочення чесноти і запобігання гріху. На порушників чекають великі штрафи. Справа в тому, що місцева влада вважає це свято , яке провокує на дошлюбні зв’язки.

Південна Корея
У Південній Кореї 14 лютого – це головне чоловіче свято у році. У той час, як в Україні здебільшого дівчата отримують подарунки від чоловіків, у цій країні все навпаки. У цей день зазвичай жінки дарують головним чином шоколад.

Через це торгові центри готуються заздалегідь і у переддень свята виставляють на прилавки різноманітні упаковки з шоколадом, який кореянки подарують своїм колегам по роботі і друзям.

Для найближчих чоловіків жінки готують шоколад своїми руками. Та кореянки не засмучуються, адже 14 березня вони святкують “Білий день”: у цей день чоловіки відповідають на привітання жінок 14 лютого.

Польща
Тим, хто не може терпіти посиденьки у ресторані і любить подивитися на рештки, варто відсвяткувати цей день по-польськи. 14 лютого поляки відправляються у Познань. Вважається, що саме тут перебувають рештки святого Валентина.

Нідерланди
До свята Нідерланди починають готуватися за місяць: усі магазини прикращають свої вітрини святковими стрічками та прикрасами. Нідерландці святкують цей день так само, як і в Україні. Тут закохані дарують один одному традиційні листівки, квіти та солодощі.

Та є одна відмінність. У Нідерландах в цей день у жінок є шанс заручитися. 14 лютого вони можуть власноруч зробити пропозицію своєму коханому. Але якщо чоловік відмовиться, йому доведеться “загладжувати” провину новою шовковою сукнею.

Англія
Звісно ж, День всіх закоханих святкують і в Англії. Чоловікам жінки печуть у цей день солодкий пиріг у формі серця. Також вони обмінюються солодощами у формі сердець, іграшками і, безумовно, “валентинками” з незмінним підписом “To You, with Love from Valentine” (тобі, з любов’ю від Валентина).

Та у цей день не лише люди отримують подарунки. Отримати щось смачненьке мають нагоду і домашні улюбленці: собаки, коти, коні чи навіть рибки.

Австралія
Щоб цей день запам’ятався надовго, австралійці святкують його якомога яскравіше. Тут проводять тижневі карнавали музики і аматорські театральні фестивалі. Наймасштабніші – у Аделаїді, Перті і Сіднеї.

Урочистості завжди закінчуються культурними заходами, на якому демонструють етнічне мистецтво Австралії і ремісничі вироби, влаштовують веселе запальне шоу і проводять спортивні змагання.

Дякуємо за відгук!