ПРОГРАМИ ПО ЗАХИСТУ ПАМЯТНИКІВ У КАХОВЦІ НЕМАЄ І НІКОЛИ НЕ БУЛО

Про це повідомив міський голова 17 лютого під час громадських слухань, куди було запрошено директора обласної інспекції з охорони пам’яток Івана Солоницького.

За інформацією начальниці відділу культури міськради Ганни Садової розробкою подібної програми вже займаються фахівці і вона буде представлена на наступній сесії вже у березні.

А одним з перших її пунктів буде виділення коштів на освітлення та відеоспостереження біля пам’ятника «Легендарна Тачанка». Загалом же під її дію будуть підпадати щонайменше 28 місцевих пам’яток.

Але основною темою зустрічі була подальша доля монументу «Легендарна Тачанка».
– «Легенда Тачанка» – пам’ятка монументального мистецтва. Дія Закону про декомунізацію не поширюється на неї, тож ми не бачили обставин навіть говорити про те щоб її знищити, – одразу відзначив Іван Солоницький.

За його думкою лист інституту національної пам’яті з проханням декомунізувати «Тачанку» та «Дівчину в шинелі» – лише думка і пропозиції інституту, які повинні бути відхилені.

Як підкреслив фахівець, ідеологічне навантаження ці пам’ятки не несуть, забороненої символіки на них немає. Навіть ті зірки, які є на головних уборах вершників – просто зірки, які не є символом радянської влади.

Щодо подальшого збереження монументу, то найкращим шляхом до збереження – є його використання. Як приклад приведено фестиваль Тачанка. Але, одна з головних проблем благоустрою Тачанки, зовсім у іншому.

Справа в тому, що земля, на якій розміщено монумент, Каховці не належить. Виявилось це ще у 2008 році. Тоді, за допомогою народного депутата Катерини Самойлик вдалося «вибити» субвенцію з держбюджету у розмірі 1 млн. грн. на реконструкцію монументу, але виявилось, що вся необхідна технічна документація залишилася у виробників пам’ятника у Санкт-­Петербурзі, а сама скульптура знаходиться на землях Малокаховки.

Тоді вперше й підняли питання про обмін ділянками з відповідною сільрадою, проте далі розмов діло не пішло. Хоч міськрада й повідомила про намір звернутися до сільської ради Малокаховки, але, нині необхідність такого кроку дещо сумнівна, адже у жовтні згадана сільрада увійде до Каховської ОТГ.

Щодо «Дівчини в шинелі» то такої проблеми в неї звичайно ж немає, тож ніщо не заважає вже зараз облаштувати простір довкола та слідкувати за її збереженням. Щоправда й проблем з відтятими кінцівками, як то в Тачанки, вона також немає, тож і на реконструкцію піде не в першу чергу.

Відзначимо, що лише за попередніми підрахунками на реконструкцію «Тачанки», її освітлення та відеоспостереження може знадобитися щонайменше від 5 до 10 млн. грн.

Дякуємо за відгук!